Pilotinfo

TÝDEN.cz: Stíhání Parkanové jde do finále. Ozvala se cizina

Přidáno: 03. Únor 2014Autor:

Případ někdejší ministryně obrany a exposlankyně za TOP 09 Vlasty Parkanové, která je více než rok a půl trestně stíhána kvůli údajně předraženému nákupu vojenských letounů CASA, se chýlí k závěru. Po řadě urgencí dostalo pražské vrchní státní zastupitelství materiály z ciziny. On-line deníku TÝDEN.CZ to sdělil Marek Bodlák, ředitel odboru závažné hospodářské a finanční kriminality.

“Odpovědi na žádosti o právní pomoc již byly doručeny ze všech dožádaných zemí,” konstatoval Bodlák, avšak další podrobnosti k jejich obsahu neprozradil.

Obhájce bývalé vysoce postavené političky Tomáš Sokol on-line deníku TÝDEN.CZ řekl, že mu vyšetřovatel ani dozorový žalobce dosud neumožnili, aby se s materiály, které obdrželi ze zahraničí, seznámil. Proto se k nim nemůže nijak vyjádřit. Jak již dříve uvedl, neočekává, že by dotazované země k inkriminovaným letounům prozradily něco zásadního. “Nedovedu si představit, že by nějaká armáda třeba prozradila, za kolik letadla nakoupila. To by bylo na popravu pro ministra obrany,” zažertoval právník. “Nyní čekám, zda mi přijde nějaké vyrozumění, a pak se s tím seznámíme,” uvedl a dodal: “Nejsme nyní pouštěni do spisu, protože tvrdí, že z něj něco prozradíme. Tím se vracíme do 50. let, do dob inkvizice.”

Právní pomoc byla vyžádána z několika evropských států, které mají se stroji CASA co do činění. Jde o Španělsko, Finsko či Portugalsko. Španělé armádní letouny vyrobili; Portugalci a Finové je podobně jako Česko také zakoupili.

Článek v plném znění na TÝDEN.cz

vojenské transportní letadlo

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply

Prodej náhradních dílů
Motory, vrtule, startéry, díly na draky letadel...Prodej náhradnách dílů s nízkými cenami.