Pilotinfo

Aviatická pouť 2015 představí leteckou scénu z roku 1945

Přidáno: 03. Červen 2015Autor:

V letošním roce si celá Evropa připomíná konec druhé světové války na starém kontinentu. Na tuto významnou událost pochopitelně nezapomněli ani tvůrci scénáře letošní Aviatické pouti. Jedna z velkoprostorových scén, které se ve dnech 6. a 7. června odehrají v rámci programu Aviatické pouti 2015, bude představovat střetnutí na samém sklonku války.

Messerschmitt Aviatická pouť 2011

„V pozemní části scény se představí četná historická technika jak německých jednotek, tak pochopitelně i jednotek Rudé armády. V letošním programu se bude jednat o největší ukázku, jíž se vedle techniky představí i několik desítek členů klubů vojenské historie v dobových uniformách a s autentickou výzbrojí,“ přibližuje pozemní ukázku Milan Vinš z organizačního štábu Aviatické pouti.

Ve scéně budou mít významnou roli samozřejmě letadla, ta nám přiblíží Jan Rudzinskyj, další z členů nepočetného organizačního štábu: „Na obloze německou kolonu doprovodí replika letounu Fi 156 Storch, která se střetne s unikátním sovětským dvouplošníkem Polikarpov Po-2 Kukuruznik. Oba stroje pocházejí ze sbírek mladoboleslavského leteckého muzea. Letecký souboj vyvrcholí střetnutím stíhacího sovětského Jakovlevu Jak-3 s německým Messerschmittem Bf 109. Jakovlev na Aviatickou pouť zavítá z Německa a Messerschmitt, v tomto případě ve Španělsku vyráběný typ Hispano Aviación HA-1112 Buchón, přiletí z britského Duxfordu.“

sovětská stíhačka v Pardubicích

Tematicky související články

Leave a Reply