Pilotinfo

Na letišti Praha Točná dokončili hangár pro historická letadla

Přidáno: 29. Květen 2013Autor:

Revitalizace letiště Praha Točná pod taktovkou jeho nového vlastníka stále pokračuje. Po kompletní rekonstrukci vzletové a přistávací dráhy 09/27, která byla mimo náročných terénních úprav povrchu také prodloužena na současné rozměry 870×30 metrů, zde vzniklo dětské hřiště a za nemalých nákladů došlo k záchraně původních historických hangárů u kterých to ještě jejich stav dovolil.

Dalším milníkem v práci majitele letiště, společnosti Letecké Muzeum Točná je dokončení hangáru určeného  především pro historická letadla. Dřevem obložený hangár, který respektuje dosavadní stavby na letišti, které zde vznikly v minulém století o rozměrech 25 x 65 metrů, je určen zejména pro chloubu vlastníka letiště – originální letoun Lockheed Electra 10A, který patřil J.A.Baťovi. Součástí hangáru je parkoviště pro piloty a prosklená okna, kterými může dovnitř nahlédnout i veřejnost. Nechybí ani briefing room pro piloty s kuchyňkou a stanoviště AFIS.

Místo v hangáru bude pronajímáno až po dobudování asfaltové komunikace do Cholupic a dokončení všech stavebních prací na letišti. Výhledově tedy v roce 2014.

Další informace na www.tocna.cz

muzejni hangar Praha Tocna

Tematicky související články

Leave a Reply