Pilotinfo

Letecký den Strakonice On Air 2013 již tuto sobotu

Přidáno: 05. Září 2013Autor:

V sobotu 7. září zve Aeroklub Strakonice všechny příznivce létání na druhý ročník leteckého dne Strakonice On Air, kterým se navazuje na tradici leteckých dnů na strakonickém letišti.

Letiště bude pro návštěvníky otevřené od 10.00, v dopoledních hodinách je čeká bohatý doprovodný program zahrnující vyhlídkové lety, přílety účastníků leteckého dne, statické ukázky techniky 25. protiletadlové raketové brigády nebo ukázky činnosti Hasičského záchranného sboru Strakonice. Pro dětské návštěvníky je připraven program Aero Juniors Klubu.

V letových ukázkách, které začínají od 14.00 se představí nejen současná letecká technika, ale i historické stroje, například americký cvičný North American Harvard Mk.IIa. Své úplně poslední společné vzdušné vystoupení si pak ve Strakonicích odlétá dvojice československých cvičných strojů Zlín C-305.

K vidění bude letecká akrobacie v podání Evžena Čiháka na Z-50 a Karla Vobořila na Z-142, seskoky parašutistů, ukázky aerovleku, různé varianty Zlinů Trenér, Z-37 Čmelák a další letecká technika.

Přílety návštěvníků od 08.30 do 12.30, odlety po skončení letových ukázek.

Letecký den Strakonice 2013

Tematicky související články

Leave a Reply

Prodej letadla Cessna
Prodej letadel Cessna a Maule, prodej leteckých motorů Lycoming a náhradních dílů s nízkými cenami.