Pilotinfo

V sobotu 10 září si nenechte ujít Den letiště Liberec

Přidáno: 09. Září 2016Autor:

Sezóna leteckých dní roku 2016 se začíná chýlit ke konci. Pokud ještě stále nemáte letadel a atmosféry letišť dost, můžete v sobotu 10 září vyrazit na dvě akce. V Jihlavě tradiční letecký den, kde nebude chybět Lockheed Electra nebo Pter Kopfstein na svém akrobatickém speciálu EXTRA. Poněkud neprávem je v jeho stínu Den letiště Liberec, který zde pořádá místní aeroklub.

Lockheed Electra Baťa

Letový program v Liberci zahájí v 11.00 seskok parašutistů a ve 13.00 průlet stíhacích letounů Gripen. Ten prostor mezitím bude zaplněn programem, za který se nemusel stydět lecjaký, velký letecký den. Zřejmě hlavní hvězdou programu bude vystoupení pilota série Red Bull Air Race a čerstvého Mistra Evropy ve freestylu Martina Šonky. Diváci se mohou těšit právě na jeho sestavu, se kterou dokázal deklasovat zbytek startovního pole na dvacátém Mistrovství Evropy. Dvakrát se vzduchu představí záchranářský vrtulník Airbus Helicopter AH 135 ze základny Kryštof 18, v barvách společnosti DSA. To, co pak místní akci posouvá velmi vysoko je účast letadel z Hoškovic. V akrobatickém vystoupení se před Ještědem ukáže v Čechách málo vídaný Beechcraft T 34 Mentor, na který ve 12.40 naváže dvojce North American P 51D Mustang a North American T 28 Trojan.

Počasí bude přát, možná až moc a místní letiště sevřené mezi kopci slibuje nejen pohodovou atmosféru, ale i program, který není k vidění každý den.

Aviatická pouť 2015 Mustang

zásah vrtulník EC 135 DSA

Martin Šonka akrobacie Kroměříž

Tematicky související články

Leave a Reply

Prodej letadla Cessna
Prodej letadel Cessna a Maule, prodej leteckých motorů Lycoming a náhradních dílů s nízkými cenami.