Pilotinfo

Flying Bulls v novém složení a s novou technikou na Aviatické pouti

Přidáno: 26. Květen 2015Autor:

Známá akrobatická skupina Flying Bulls Aerobatics Team, známá zpočátku jako Chrudimská čtyřka a Sky Box, patří neodmyslitelně do programu Aviatické pouti. Nejinak tomu bude i v letošním roce, přesto to současné vystoupení bude premiérové. Na Aviatické pouti se ve dnech 6. a 7. června skupina poprvé představí na nových strojích XtremeAir XA42 a také v pozměněném složení.

„Naše vůbec první veřejné vystoupení se uskutečnilo na Aviatické pouti v roce 1992 a pokud jsme nebyli na zahraničním turné, tak jsme se Aviatických poutí pravidelně zúčastňovali. V loňském roce jsme v Pardubicích měli i jedno z posledních vystoupení na letadlech Z-50LX s premiérou Dua na nových strojích. Bohužel předepsaná životnost Zlinů vypršela a od letošní sezony létáme již na nových strojích XA42. Současně došlo i k pozměnění složení skupiny, která létá v sestavě Stanislav Čejka, Jan Rudzinskyj a Miroslav Krejčí. Celá sestava je uzpůsobena novým letadlům a celkově je létána při vyšších rychlostech, což je patrné na dynamických obratech,“ upřesňuje detaily vystoupení skupiny Flying Bulls Aerobatics Team její manažér Martin Nepovím.

Flying Bulls Aerobatics Team

Novinkou letošní Aviatické pouti jsou autogramiády pilotů vždy ve stanovených časech. Pro tento účel je vydána speciální podpisová knížka s fotografiemi konkrétních vystupujících letadel. Pochopitelně svůj podpisový čas budou mít i piloti skupiny Flying Bulls Aerobatics Team.

Flying Bulls Aerobatics Team nové letadla

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.