Pilotinfo

Letošní EFA představí společnou akrobacii letadel a vrtulníků

Přidáno: 17. Březen 2014Autor:

Na královéhradecké letiště LKHK se tradičně slétnou vrtulníky z celého světa,tentokrát v netradičním termínu, totiž od 19. do 21. června. V letošním roce je ale doprovodí i letouny, které budou součástí mezinárodní akce European Festival of Aviation. Lákadlem pro širokou veřejnost budou především letové ukázky během závěrečné sobotní show.

V rámci letošního rozšíření původně vrtulníkové výstavy a letecké show na European Festival of Aviation se návštěvníci mohou těšit nejen na vrtulníky všeho druhu, ale i na zajímavé letouny. „K vrtulníkové show se totiž připojila jedna z největších evropských výstav General Aviation Expo. Letouny návštěvníci uvidí nejen v rámci výstavy, ale i při závěrečné letecké přehlídce,“ popisuje novinky letošního roku Tomáš Suchánek, pořadatel akce ze společnosti DSA.

Čtvrtek a pátek budou patřit odborné veřejnosti

První dva dny výstavy budou již tradičně patřit odborné veřejnosti z vrtulníkového i všeobecného leteckého světa. K vidění zde bude technika letecké záchranné služby, privátní a obchodní přepravy, vrtulníky, historická letadla a letouny určené k hašení požárů i přepravě nákladů. Zajímavé novinky budou k vidění i z oboru leteckých simulátorů a bezpilotních vrtulníků a letadel.

Business jet DSA cessna citation

Největším diváckým lákadlem budou akrobatická vystoupení

Na sobotu 21. června je připravena závěrečná letecká show. „Pro naše návštěvníky se snažíme neustále připravovat novinky. Vrtulníkovou show si každoročně užívala dvacetitisícová návštěvnost, proto letos bude program zase o trochu pestřejší. Využijeme spojení výstav, takže i na závěrečné show uvidí diváci více letadel,“ komentuje Daniel Tuček, pilot ze společnosti DSA.

Diváky zde okouzlí vrtulníková akrobacie v podání speciálního akrobatického vrtulníku BO 105 Red Bull. „Jde o unikátní kousky špičkových světových pilotů, nad kterými se divákům zastavuje srdce. Na závěr programu se na nebi objeví vrtulníky a letouny při společném akrobatickém vystoupení, což bude jedinečným a nevídaným zážitkem pro všechny diváky,“ uzavírá Tomáš Suchánek z DSA.

skupina vrtulníku a akrobatických speciálů

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.