Pilotinfo

Martin Šonka se připravuje na poslední závod letošní série Red Bull Air Race

Přidáno: 14. Říjen 2015Autor:

Když na začátku sezóny Martin Šonka říkal, že by rád v celkovém pořadí skončil mezi prvními třemi, mnozí na něj nevěřícně zírali. Jenže Martin ukázal, že dokáže bojovat s těmi nejlepšími a před posledním závodem sezony Světové série Red Bull Air Race v Las Vegas ztrácí na třetí místo pouhé dva body. “Chceme to dotáhnout na celkové pódium a budeme bojovat. Nečeká nás ale nic jednoduchého. Před námi je superrychlý Rakušan Arch a na třetí místo stále ještě může dosáhnout pět pilotů,” upozorňuje Martin na velkou výzvu.

Martin Šonka tankuje Red Bull Las vegas

Během sedmi předešlých závodů Martin posbíral 28 bodů, což je už teď jeho nejúspěšnější sezóna v Red Bull Air Race. Jednou byl druhý, jednou třetí a dvakrát zůstal těsně pod stupni vítězů čtvrtý. Rád by ale skvělou sezonu ještě vylepšil. “Na začátku jsme si dali jasný cíl, a celý rok jsme tvrdě pracovali, abychom ho splnili. První dva závody nám nevyšly. Další dva nás vrátily do hry a i s dalšími závody můžeme být celkově spokojeni, i když třeba v Ascotu jsme udělali chybu a přišli tak o body, které by se nám teď hodily,” rekapituluje Martin Šonka.

Teď nás čeká poslední závod a ten rozhodne, zda se nám cíl podaří splnit, nebo ne. Nicméně víme, že na světové finále se připravovali všichni velmi tvrdě. Každý se bude chtít ukázat, například Američan Chambliss si na poslední závod sezony přiveze vylepšení, která jeho letadlo velmi zrychlí. Čeká nás tvrdý boj, ale jsme připraveni a těšíme se na něj,” uzavírá jediný český účastník kategorie Master.

Martin Šonka RBAR Las Vegas

V Las Vegas čeká piloty velice náročná trať na podobném oválu, nad jakým se létalo v předposledním závodě sezóny ve Fort Worth. Fanoušky čeká zajímavá podívaná, protože až poslední závod sezóny rozhodne také o celkovém vítězi celé série. Největší šance má dvojnásobný mistr světa Angličan Paul Bonhomme, který má na prvním místě osmibodový náskok na Australana Halla. Během sezony už se ale přihodila spousta nečekaných zvratů, které ze světového finále udělají nejnapínavější podívanou letošního ročníku Red Bull Air Race.

Red Bull Air Race Las Vegas příprava

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.