Pilotinfo

Martin Šonka v kvalifikaci na Lausitzringu třetí

Přidáno: 03. Září 2016Autor:

Martin Šonka je po právě skončeném Mistrovství Evropy v akrobacii odkud si odnesl zlato z freestylu a stříbro celkově, zjevně při chuti. Dnes vybojoval v kvalifikaci na poslední evropský závod letošní sezóny světového šampionátu Red Bull Air Race třetí místo a zítra ho v prvním kole závodu čeká souboj se Španělem Velardem. Navázal tak na povedenou kvalifikaci z minulého závodu z Ascotu, kde skončil druhý.

Je to sice příjemné, ale body se rozdávají až zítra. Nečeká nás nic lehkého. Juan Velarde má velmi rychlé letadlo po loňském šampionovi Bonhommovi a i když se mu v kvalifikaci nezadařilo, je to nebezpečný soupeř,” brzdí Martin předčasný optimismus. Sám navíc musel při svém letu řešit problémy, protože se mu kvůli dlouhému vyčkávání pomalu začal přehřívat motor. “Myslím, že nastal nějaký problém s časomírou a Mike Goulian opakoval svůj druhý let. Přitom už jsem měl letět do trati já. Musel jsem tak znovu čekat a teplota motoru rostla. Tím pádem jeho výkon nebyl ideální. Snad se nic takového zítra nebude opakovat, každá ztracená desetinka se tady počítá.”

Red Bull Air Race Lausitzring 2016 kvalifikace Šonka

Martin Šonka by se v celkovém pořadí rád posunul z osmého místa výše, k tomu bude potřebovat výsledek na úrovni stupňů vítězů. “Nejen to nás ale motivuje. Znovu za námi totiž přijelo obrovské množství českých fanoušků. Je to asi nejbližší závod, na který fandové mohou vyrazit, z Prahy je to třeba asi dvě a půl hodiny autem. Už dnes tu bylo spousta českých vlajek a v davu lidí byla čeština rozhodně nepřeslechnutelná. Moc rádi bychom všem, kteří sem vyrazili, udělali radost.

Druhý český pilot Petr Kopfstein skončil v kvalifikaci desátý a zítra ho v souboji čeká druhý muž průběžného pořadí šampionátu Rakušan Hannes Arch. Souboj ale rozhodně není ztracený, pokud by Petr dokázal zopakovat rychlé časy z tréninků, může přes Archa přejít do dalšího kola závodu. Vítězem kvalifikace se stal Angličan Nigel Lamb, druhý skončil Australan Matt Hall.

Oba naše reprezentanty můžete sledovat v přímém přenosu na www.redbullairrace.com/live nebo na programu ČT Sport od 15:00 hod.

Lausitrzing 2016 kvalifikace 2016 Šonka Red Bull

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.