Pilotinfo

Emirates bilancuje rok 2014

Přidáno: 02. Leden 2015Autor:

Emirates, největší světová mezinárodní letecká společnost, zakončila rok 2014 jako letecká společnost s největší flotilou 218 širokotrupých osobních letadel na světě. Emirates také vlastní 14 nákladních letounů.

Po dvou po sobě jdoucích letech rekordních dodávek a navýšení kapacity přidaly Emirates v roce 2014 do své flotily 27 letadel – 13 letadel Airbus A380, 12 letadel Boeing 777-300ER a dvě nákladní letadla Boeing 777. Mezi nimi byly i 50. letadlo A380 a 100. letadlo 777-300ER, jež posílily postavení Emirates jako největšího světového provozovatele letadel A380 a 777. Tato moderní a efektivní letadla nejen že pomáhají snížit dopad na životní prostředí, ale také umožňují Emirates nabídnout na palubě nejnovější vybavení a pohodlí.

O tomto rušném roce ovlivněném řadou vnějších výzev řekl Sir Tim Clark, prezident Emirates Airline: „V letošním roce jsme prošli 80 dny omezeného provozu kvůli opravným pracím na našem centrálním letišti, regionálními konflikty, které ovlivnily naši činnost a letové trasy, epidemií eboly, výkyvy v cenách ropy a směnných kurzů, a ekonomickou nejistotou na mnoha trzích po celém světě”.

Přes to všechno Emirates i nadále roste, navyšuje kapacitu odpovídající středně velké letecké společnosti při zachování faktorů obsazenosti sedadel. Také jsme rozšířili a posílili naši globální síť, což nám dává flexibilitu, abychom se mohli vyrovnat s regionálními šoky a strategicky přesunout a maximalizovat příležitosti. Zabýváme se krátkodobými výzvami, ale nenecháme se rozptýlit od našich dlouhodobých plánů. To je důvod, proč Emirates i nadále investují do nových technologií a iniciativ s cílem zlepšit produktovou nabídku a zkušenosti zákazníků.“

Emirates Airbusy A380

Od ledna 2014 přepravily Emirates více než 45 milionů cestujících, vypravily průměrně 3 516 letů týdně. Aerolinky přepravily více než 2,1 milionu tun nákladu, naservírovaly více než 47 milionů jídel a uletěly 756 milionů kilometrů – což odpovídá obletění zeměkoule 18 552 krát.

Emirates v letošním roce zavedly lety do osmi nových destinací, přičemž každý tento nový bod exponenciálně zvyšuje počet kombinací párových měst, které letecká společnost nabízí svým dovolenkovým, obchodním a nákladním zákazníkům v rámci své globální sítě. Nová města, kam byly zavedeny lety v roce 2014, jsou: Kyjev, Taipei, Boston, Abuja, Chicago, Oslo, Brusel a Budapešt.

Kromě toho Emirates navýšily frekvenci letů do 20 stávajících destinací, čímž zvýšily letové možnosti pro své zákazníky.

Nově dodaná letadla Emirates vydláždila cestu pro spuštění 10 nových destinací, kam se létá letounem A380, a to Curychu, Barcelony, Londýn Gatwick, Kuvajtu, Bombaje, Frankfurtu, Dallasu/Fort Worth, San Francisca, Milána a Houstonu. Emirates v současné době létá se svou vysoce populární vlajkovou lodí A380 do 32 pravidelných destinací. V roce 2014 Emirates také uskutečnily jednorázové lety A380 do Glasgow, Manily, Teheránu a do Vídně.

Co se týká nákladní divize, Emirates SkyCargo zaznamenal důležitý rok díky květnovému přesunu svého nákladního provozu na Dubai World Central (DWC) na mezinárodním letišti Al Maktoum v Dubaji. Jeho nový nákladní terminál na DWC nabízí kapacitu, která Emirates SkyCargo umožní další růst a poskytnout svým zákazníkům lepší zážitek.

SkyCargo Emirates

Tematicky související články

Leave a Reply