Pilotinfo

Otevření nové vzletové a přistávací dráhy (RWY) veřejného vnitrostátního letiště Chotěboř

Přidáno: 19. Srpen 2012Autor:

Veřejné vnitrostátní letiště Chotěboř LKCT v úterý 21.8. 2012 slavnostně uvede do provozu novou vzletovou a přistávací dráhu. Kompletní rekonstrukci povrchu vzletové a přistávací dráhy uskutečnil v letošním roce Aeroklub Chotěboř za vydatné podpory Kraje Vysočina a Města Chotěboř a dalších partnerů. V rámci rekonstrukce se podařilo odstranit terénní vlny, ale i drobnější nerovnosti. Výsledkem několika měsíčního úsilí členů Aeroklubu Chotěboř a specializované firmy tak je dokonale rovný travnatý povrch. Zajímavostí je, že odborné práce na rekonstrukci povrchu dráhy provedla firma TESKAHOR spol. s r.o., specializovaná na fotbalová hřiště, která v minulém roce zrekonstruovala VPD na obou pražských letištích pro General Aviation – Praha Točná LKTC a Praha Letňany LKLT.

Slavnostní přestřižení pásky před prvním vzletem se uskuteční v úterý 21.8.2012  v 10,00 hodin

Po slavnostním přestřižení pásky hejtmanem kraje Vysočina, starostkou města Chotěboř, ředitelem Úřadu pro civilní letectví a zástupcem Aeroklubu Chotěboř bude připravena ukázka špičkové letecké akrobacie.

Během slavnostního otevření vzletové a přistávací dráhy bude předán dar z výtěžku letošní letecké show občanskému sdružení Benediktus Chotěboř.

 

Tematicky související články

Leave a Reply