Pilotinfo

Novinky.cz: Na Karlovarsku spadlo malé letadlo, dva lidé uhořeli

Přidáno: 28. Srpen 2011Autor:

Mezi obcemi Dražov a Hlinky na Karlovarsku spadlo v neděli odpoledne malé sportovní letadlo Zlín 142 s českým označením. Jeho dvoučlenná posádka na místě zahynula. Stroj startoval kolem z nedalekého karlovarského letiště v Olšových Vratech.

Plné znění článku na Novinky.cz

Podle informací Pilotinfo.cz při nehodě Zlínu Z 142 OK – OPB zahynuli Ladislav Brožovský zkušený pilot, instruktor a akrobat a druhým pilotem byl Václav Kvasnička, oba z LAC Karlovy Vary. Podle informací z místa, na letadle byl zpozorován oheň již během letu a piloti se následně pokusili o nouzové přistání. Nicméně, až do vydání oficiální zprávy ÚZPLN je předčasné dělat jakékoliv závěry. Čest jejich památce !

Tematicky související články

7 Responses to “Novinky.cz: Na Karlovarsku spadlo malé letadlo, dva lidé uhořeli”

 1. 1
  Ivca Says:

  To je nestesti, s Ladou B. jsem se znala osobne.Takovej skvelej a hodnej clovek to byl! Porad tomu nemuzu uverit.Chudak jeho manzelka a maly syn. Cest jeho pamatce!

 2. 2
  MilanP Says:

  Taky tomu porad nemuzu uverit. Nekolik dnu pred nehodou jsem s Ladou mluvil, planovali nejake zalezitosti..a s tim letadlem s nim parkrat letel. Byl to zodpovedny a poctivy pilot s respektem k letani. Je to hrozna ztrata. Uprimnou soustrat rodinam a hodne sil k prekonani tehle neuveritelne tragedie.

 3. 3
  ViktorV. Says:

  R.I.P.

 4. 4
  Ivca Says:

  To mate pravdu. Lada byl dobrej pilot a ohleduplny,s nim jsem se nebala letet.Je to obrovska ztrata,byl perfektni clovek.Nedokazu si vysvetlit proc zrovna jemu se neco takovyho prihodilo,byl tak mlady hodny a strasne sympaticky!

 5. 5
  Rolando Says:

  Vašek Kvasnička, třebaže nepilotoval dlouho byl extrémně pečlivý a i při svém sebevědomí měl v sobě při létání velkou pokoru. Je to hororový konec života, člověk stále (zbytečně) přemýšlí, co se proboha stalo, že oba piloty stroj tak fatálně překvapil. Oba v plní energie. Je jich nesmírná škoda.

 6. 6
  Petr Says:

  Zemřel při tom, co miloval. Nikdy na něj nezapomenem.Podle toho jak žil Láďa tady, musí teď být v nebi.

 7. 7
  RK Says:

  Láďa byl svéráz. Láďa byl frajer, kterých už moc není. Ovlivnil spoustu lidí kolem sebe, ať už svou přítomností, nebo i nepřímo, na základě vyprávění. Klobouk dolů, to umí málokdo. Dal život dvěma báječným klukům, a když už je nemůže vychovávat sám, určitě to zeshora nějak zařídí, aby dostali to NEJ… Byl jsem mu na pohřbu a řeknu vám, že stěží budu hledat silnější zážitek ve svém životě, byť jsem ho znal jen z vyprávění svých přátel, včetně jeho manželky. Láďa uměl žít naplno, peníze pro něj nebyly cíl, měly význam jen jako prostředek, aby mohl létat. Vezměme si z něj příklad, žijme životy naplno, nikdy nevíme kolik času nám zbývá… Ládíku, R.I.P.

Leave a Reply

Prodej náhradních dílů
Motory, vrtule, startéry, díly na draky letadel...Prodej náhradnách dílů s nízkými cenami.