Pilotinfo

Špatná zpráva z Líní, letošní Plzeňské letecké dny nebudou

Přidáno: 05. Květen 2014Autor:

Špatná zpráva dnes dorazila ze západu republiky. Plzeňské letecké dny, plánované na 23 a 24 srpen se konat nebudou. Je to velká škoda pro letecké fanoušky i pro Plzeň. Uplynulé dva ročníky totiž nastavili laťku hodně vysoko a místní letecký den měl svojí skladbou, organizační úrovní i představenými letouny nakročeno mezi nejvýznamnější letecké dny v ČR. Pro příznivce historických letadel tak u nás zůstává Aviatická pouť a pro Plzeňáky pak poněkud pouťový letecký den v Plasích.

Pokud se tedy jednou organizátorům opět podaří navázat zřejmě smolným třetím ročníkem, nebude tak podle všeho dřív než budou vyřešeny majetkoprávní spory kolem letiště. Ostatně tisková zpráva organizátorů, kterou přinášíme hovoří jasnou řečí.

Vážení letečtí přátelé,

Musíme Vám s politováním oznámit, že jsme nuceni přerušit přípravy a organizaci Plzeňských leteckých dnů 2014. Důvody, které vyvolaly zrušení námi připravované akce spočívají v zamítavém stanovisku současného provozovatele letiště Plzeň Líně, společnosti Plane Station, s.r.o. Toto zamítavé stanovisko zřejmě odráží současnou situaci kolem letiště, kde probíhají soudní spory mezi PlaneStation Pilsen, s.r.o. a Ministerstvem obrany ČR.

Plzeňské letecké dny 2014 připravoval organizační tým stejně jako v předešlých letech s maximálním nasazením, obětavostí a to výhradně na bázi dobrovolnické činnosti. Naším záměrem bylo tímto způsobem mimo jiné důstojně připomenout výročí 70 let od invaze v Normandii a taktéž od zahájení SNP. Tímto směrem byl zaměřen i program celé akce.

Rádi bychom zde uvedli, že si velmi vážíme přízně diváků, návštěvníků a podpory, které se nám dostalo ze strany Ministerstva obrany, Plzeňského kraje, Armády České republiky a řady dalších společností, které ochotně přijaly nabídku komerčního partnerství takovým způsobem, že realizace Plzeňský leteckých dnů by návštěvníkům přinesla zcela jistě spoustu nových leteckých zážitků. Děkujeme tímto za projevenou důvěru a omlouváme se návštěvníkům i partnerům za námi nezaviněné storno celého projektu.

Se současným právním stavem není v našich silách cokoliv učinit a nám nezbývá než očekávat vyřešení a vyjasnění situace na letišti. To nám snad umožní konání dalších ročníků Plzeňských leteckých dnů a doufejme, že již v roce nadcházejícím.

Děkujeme za podporu!

Váš organizační Team PLD

Plzeňské letecké dny 2012

Tematicky související články

One Response to “Špatná zpráva z Líní, letošní Plzeňské letecké dny nebudou”

  1. 1
    Pilot Says:

    Ten Rubes je fakt vul … :-(

Leave a Reply