Pilotinfo

Pražská muzejní noc má opět i svojí leteckou část

Přidáno: 09. Červen 2011Autor:

Kdo ještě nemáte program na sobotní večer a ani po sedmé večer nevydržíte bez letadel, můžete vyrazit na další ročník Pražské muzejní noci. V jejím rámci bude otevřené také Letecké muzeum Vojenského historického ústavu v Praze Kbelých. Program Muzejní noci zde začíná v 1900a končí v 0100 hodin. Kromě toho, že zdejší muzejní exponáty uvidíte v nočních hodinách, nasvícené, takže prostě úplně jinak než normálně, je pro vás také připravený doprovodný program.

Ukázky letecké techniky s možností nahlédnout do kokpitu. Představení dopravního stroje Il-14, vrtulníku Mi-8, cvičná kabina stíhačky Mig-23, představení jediného dochovaného obojživelného letounu Saunders Roe Cloud, který byl používán Čs. aeroliniemi v letech 1935 – 1938 na trase směřující z Prahy na Jadran.

Ukázky na letištní ploše. Letištní plocha 24. základny dopravního letectva je běžně uzavřená, k Pražské muzejní noci bude její část u muzea otevřená a budou na ní k vidění tyto stroje: bitevní letoun L-159 Alca s výročním markingem (kamufláží) k 10. výročí zavedení těchto letounů do výzbroje české armády, bitevní vrtulník Mi-35, přepravní letoun Casa, dopravní letoun Airbus A 319, dopravní letoun An-26.

Vstup do leteckého muzea je zdarma. Během celé Muzejní noci bude k dispozici speciální muzejní autobusová linka, ta do kbelského muzea má číslo 6

Štítky: ,

Tematicky související články

Leave a Reply