Pilotinfo

Čechům se v Rusku zatím nedaří

Přidáno: 25. Srpen 2018Autor:

Po letní pauze světový šampionát Red Bull Air Race pokračuje závodem v ruské Kazani. Pro české barvy zatím bez dobrých zpráv, ani jednomu z našich pilotů se oproti tréninkům bohužel nedařilo v kvalifikaci. Petr Kopfstein jedenáctý a v zítřejším závodě bude mít za soupeře Brita Bena Murphyho. Vítěz posledního závodu v Budapešti Martin Šonka v kvalifikaci skončil hned za Petrem, tedy až na dvanáctá příčce. V nedělním prvním kole závodu ho tak čeká Španěl Juan Velarde, který naopak zaletěl třetí nejrychlejší čas. Kvalifikaci vyhrál Němec Dolderer.

Red Bull Air Race 2018 Rusko Martin Šonka 

Vypadá to, že tým kolem Martina Šonky má o čem přemýšlet. Po šestých místech v trénincích přišel v kvalifikaci citelný propad. Martin v trati znatelně ztrácel na nejlepší už od startovní brány v obou letech a výsledné časy přinesli velké zklamání. “Vyzkoušeli jsme toho už hodně, v rámci nastavení, trajektorie v trati, ale vypadá to, že spíše zpomalujeme. Musíme se teď podívat na letadlo, jestli je všechno v pořádku, zkontrolovat především motor, stáhnout a detailně zanalyzovat všechna data, musíme přijít na to, kde je zakopaný pes. Takhle bychom na úspěch v Kazani pomýšlet nemohli.

Martin Šonka Red Bull Air Race Kazaň 2018

Martin Šonka poletí první kolo závodu proti Velardemu, který zatím v Kazani létá velmi rychle. Dokonce vyhrál i jeden z tréninků a svou rychlost potvrdil i v kvalifikaci. “Juan tu létá velmi dobře a nejen on. V trénincích jsme na nejlepší sice něco ztráceli, ale pořád jsme drželi alespoň šestou příčku. Kvalifikační lety ale povedené nebyli a teď zkrátka musíme přijít na to proč. Je ale třeba zůstat v klidu, v závodě se může stát cokoliv, nebojíme se nikoho. Rozhodně není nic ztracené, nějaké zkušenosti už přeci jen máme, musíme je teď prodat a zabojovat.”

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.