Pilotinfo

Martin Šonka dnes vstupuje do závodu se svým nejlepším výsledkem v kvalifikaci

Přidáno: 16. Srpen 2015Autor:

Martin Šonka se blýskl v kvalifikaci pátého závodu sezony Světového šampionátu Red Bul Air Race svým dosud nejlepším umístěním v kvalifikaci, když skončil třetí. V prvním vyřazovacím kole závodu ho tak dnes čeká přijatelný soupeř, nováček letošní sezony Španěl Juan Velarde. “Je to úžasná lokalita a je radost tady létat. Trošku nás pozlobilo klasické anglické počasí, ale dnes se konečně ukázalo i sluníčko a mohli jsme začít závodit,” popisuje Martin.

Začátek závodu českému pilotovi vyšel skvěle, když dosáhl na své nejlepší kvalifikační umístění. ”Z tréninkového letu jsme úplně nadšení nebyly, ale díky analýze dat jsme přesně věděli, co máme změnit. V podstatě do detailu se nám pak vše podařilo zrealizovat a výsledkem byl rychlý čas a díky tomu třetí místo. Máme radost, ale víme, že za kvalifikaci se žádné body nerozdávají To nejdůležitější přijde dnes. Jsme rádi za přijatelného soupeře, který nás čeká v prvním kole, nicméně stále stačí jedna chyba v trati a dnešní výsledek bude k ničemu. Musíme se plně soustředit a v žádném případě nic nepodcenit,” zůstává ve střehu Šonka.

Martin Sonka - Portrait

V celkovém hodnocení šampionátu Martin přesně v půlce sezony drží skvělé čtvrté místo, na které ho vyneslo druhé místo ze závodu v Rovinji a třetí místo ze zastávky v Budapešti. Kvalifikaci na závod v Ascotu vyhrál domácí závodník Paul Bonhomme po těsném souboji s Australanem Hallem. Další z favoritů Rakušan Hannes Arch kvůli technickým problémům nedokončil první kvalifikační kolo a do druhého vůbec neodstartoval. Obsadil tak až poslední příčku.

Nedělní závod bude ze záznamu ve 22:30 vysílat Česká televize. Přímý přenos bude možné sledovat na webu ČT Sport od 15:00.

Martin Sonka (CZE) - Action

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.