Pilotinfo

Na Aviatické pouti představí záchranu pilota vrtulníky Mi-171Š

Přidáno: 03. Duben 2014Autor:

Aviatická pouť, tradiční letecká akce pro širokou veřejnost na pardubickém letišti se letos uskuteční ve dnech 31. května a 1. června. Tak jako v minulých ročnících se na zemi i ve vzduchu představí technika z výzbroje Armády České republiky a jejích Vzdušných sil. Na 24. ročníku Aviatické pouti to budou zejména nosné typy, které dnes naše vojenské letectvo provozuje.

Z základny v Čáslavi to budou stíhací letouny Saab JAS-39C Gripen a podzvukové lehké bitevní Aero L-159A Alca. Z Náměšti pak přiletí bitevní vrtulníky Mil Mi-35 a transportní Mil Mi-171Š. S druhým jmenovaným typem předvedou příslušníci 22. základny vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou divácky atraktivní ukázku záchrany „sestřeleného“ pilota z území ovládaného nepřátelskými jednotkami. „Při ukázce se představí dvojice vrtulníků Mil Mi-171Š. Oba společně přiletí do prostoru před diváky a zatímco jeden provede jeřábování, při kterém spustí záchranáře a následně ho vyzvedne zpět na palubu společně se zachraňovaným pilotem, tak druhý vrtulník bude poskytovat krytí pomocí kulometné výzbroje ovládané palubními střelci,“ popisuje ve stručnosti vojenskou ukázku Ladislav Minařík z organizačního štábu Aviatické pouti.

Vedle toho se ve statické ukázce letadla Vzdušných sil AČR budou prezentovat i s rozmanitou podvěšenou výzbrojí. Mimo letecké techniky budou na Aviatické pouti tradičně předvedeny i pozemní prostředky z výzbroje Armády České republiky.

Mil Mi 171 Czech Air Force

Tematicky související články

Leave a Reply