Pilotinfo

ČSA pořádají Summer Party, propustí desítky lidí

Přidáno: 04. Červen 2014Autor:

České aerolinie spustili 22. května novou letní kampaň s titulem „Summer Party na palubách Českých aerolinií“. Asi málokdo ovšem tušil, že v ruku v ruce s tím přijde masivní (v současných rozměrech ČSA) propouštění. Podle dosud zveřejněných informací má do konce léta odejít 60 stevardů a stevardek, u kancelářského personálu zatím žádné přesnější číslo ani termíny nejsou k dispozici.

Mluvčí aerolinií se sice pokouší mlžit tvrzením, že hlavním důvodem k snižování personálních stavů je krize na Ukrajině. Podle toho to vypadá, že Ukrajina je jednou z hlavních destinací ČSA, nicméně pohled do letového řádu tomu neodpovídá. Blíž pravdě tak zřejmě budou informace zevnitř ČSA, totiž že jde spíš o další z řady chaotických a nekoncepčních kroků vedení aerolinek, které začali příchodem Jaroslava Tvrdíka, v díle zdárně pokračoval Radomír Lašák a konec zatím není v dohledu. Bohužel, zřejmě ani masivní transfery peněz z jiných částí Aeroholdingu a rozsáhlé prodeje majetku nic neřeší.

Co bude dál se uvidí, nicméně podle první reakce odborů, které trvají na dodržování kolektivní smlouvy to vypadá na horké léto … držte si klobouky, Summer Party ČSA začíná.

summer party ČSA

Tematicky související články

Leave a Reply