Pilotinfo

Emirates představuje Premium Economy na palubě Airbusu A 380

Přidáno: 29. Prosinec 2020Autor:

Společnosti Emirates minulý týden převzala svůj nejnovější letoun Airbus A380 z hamburské pobočky Airbusu, převzetí zbývajících pěti letadel A380 rovněž s vybavením Premium Economy se předpokládá v průběhu let 2021 a 2022. Sedadla Premium Economy budou naistalována také na palubách některých letadel Boeing 777X, která se připojí k flotile Emirates v roce 2023. Emirates zvažuje plány na dovybavení své stávající flotily Airbusů A380. Společnost Emirates teprve průběhu nadcházejících týdnů oznámí, na které trasy bude Airbus A380 s Premium Economy nasazovat.

Premium Economy

Rozmístění v nových Airbusech A380 u Emirates nabídne 56 míst v Premium Economy s uspořádáním sedadel 2-4-2. Sedačky jsou potaženy kůží krémové barvy, odolné proti skvrnám, s prošívanými detaily a dřevěným panelem, podobně jako tomu je v byznysové třídě. Každé sedadlo je navržené tak, aby poskytovalo optimální pohodlí a podporu pomocí do šesti poloh nastavitelných opěrek hlavy, opěrek na lýtka a chodidla.

Každé sedadlo má obrazovku s uhlopříčkou 13.3” (34 cm), jednu z největších ve své třídě, která zajistí dokonalý zážitek z bezkonkurenční nabídky filmů, TV, zpráv, hudby a dalšího obsahu v palubním zábavním systému společnosti Emirates ice. Emirates Premium Economy zahrnuje i další detaily, například dobíjecí panel na sedadle, široký jídelní stůl a boční koktejlový stolek. Emirates Premium Economy se nachází v přední části hlavní paluby a disponuje 2 toaletami pro pasažéry.

Emirates Airbus A380 Premium Economy třída Emirates Airbus A380 Premium Economy

První třída

V nejnovějším modelu Emirates A380 bylo vylepšeno i 14 soukromých apartmá první třídy, které jsou nyní širší a mají vyšší dveře, čímž zajišťují ještě větší soukromí a komfort.

Nové motivy a barvy zdobí interiéry kabin a povrchové plochy, počínaje širokým schodištěm spojujícím hlavní palubu s horní, a konče designovým obložením a moderním vybavením palubních sprchových lázních.

Byznysová třída

Společnost Emirates ponechala v byznysové třídě A380 oblíbená sedadla, která nabízejí přímý přístup do uličky každému cestujícímu, sklopí se do zcela vodorovné polohy a disponují soukromými mini bary, dostatečným úložným prostorem a vysokým stupněm soukromí.

Všech 76 sedadel bylo potaženo kůží v barvě šampaň a doplněno dřevěnými povrchy. Podobně jako u byznysové třídy letadla Boeing 777 Gamechanger společnosti Emirates je zde znát inspirace privátními letadly. Totožné barevné tóny byly použity také v palubním salónku v zadní části horní paluby, určenému exkluzivně pro cestující první a byznysové třídy.

Ekonomická třída

Společnost Emirates na palubě svého nejnovějšího modelu A380 nahradila všech 338 sedadel v ekonomické třídě ergonomicky tvarovanými sedadly s celokoženými opěrkami hlavy a bočními panely, které lze nastavit do vertikální polohy pro optimální pohodlí.

Tento nejnovější typ sedadla je ještě o úroveň lepší než aktuálně nainstalovaný model v letadle Boeing 777 Gamechanger společnosti Emirates. Je lehčí, ale přitom nepřipouští žádné kompromisy co do maximálního pohodlí a funkčnosti, které přináší. Každé sedadlo je vybaveno stolkem s elegantním dřevěným povrchem a také 13,3 ” osobní obrazovkou, jejímž prostřednictvím se mohou zákazníci bavit na některém ze 4 500 kanálů oceňovaného palubního zábavního systému ice.

Změny v interiérech kabin letadel Emirates

Celý interiér Airbusů A380 Emirates je opatřen novými povrchy a designovými prvky s motivem stromu Ghaf (prosopis cineraria). Doplňují ho čisté a vzdušné barevné tóny šampaň, dřevěné obložení a bronzové detaily přebrané z nejnovějších interiérů Emirates v letadle Boeing 777 Gamechanger.

Ghaf, původně stále zelená rostlina, je považována za národní strom Spojených arabských emirátů a má hluboký kulturní a ekologický význam.

Všechny třídy kabin jsou vybaveny nejnovější generací oceňovaného palubního zábavního systému ice, který nabízí vylepšenou a vynikající kvalitu obrazu. Každá obrazovka na sedadle bude mít ultra široké zobrazovací úhly, kapacitní dotykový displej, LED podsvícení a Full HD displej.

Emirates A380 Premium Economy

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply