Pilotinfo

Emirates SkyCargo přepravila první várku vakcín Pfizer-BioNTech COVID-19

Přidáno: 23. Prosinec 2020Autor:

Společnost Emirates SkyCargo včera poprvé dopravila vakcíny proti COVID-19 pro Dubajský úřad pro zdraví (Dubai Health Authority). Vakcíny vyrobené společností Pfizer-BioNTech byly do Spojených arabských emirátů přepraveny z Bruselu letem Emirates EK 182 dne 22. prosince 2020 a na mezinárodní letiště v Dubaji dorazily ve 22:15 hodin místního času.

Boeing B 777 300 ER Emirates SkyCargo Emirates SkyCargo vakcína Pfizer-BioNTech

Po příletu do Dubaje byly kontejnery s vakcínami prioritně vyloženy z letadla a poté odvezeny do vyhrazeného farmaceutického zařízení nákladní divize Emirates SkyPharma, aby byly odbaveny a dostaly povolení k dodání.

Emirates SkyCargo není v přepravě vakcín a dalšího farmaceutického nákladu citlivého na teplotu nováčkem. Nákladní dopravce získal v přepravě léčiv za více než dvě dekády bohaté zkušenosti. V Dubaji zřídil nejmodernější zařízení, které odpovídá evropským požadavkům (GDP) pro distribuci léčiv, určené pro skladování a manipulaci s farmaceutickým nákladem. Společnost Emirates SkyCargo také vytvořila globální program Pharma Corridors pro zajištění zvýšené ochrany chladicího řetězce. Program je založený na spolupráci s pozemními odbavovacími agenty a lokálními letišti v hlavních počátečních i cílových destinacích pro přepravu farmaceutického nákladu. V současnosti jejich síť zahrnuje více než 30 měst po celém světě, jedním z nich je i Brusel.

Emirates SkyCargo přeprava vakcíny Pfizer-BioNTech

V nedávné době společnost Emirates SkyCargo zřídila v Dubaji největší specializovanou centrálu pro skladování a distribuci vakcíny proti COVID-19 na světě s odhadovanou kapacitou pro uskladnění až 10 milionů dávek vakcíny při teplotách 2-8 °C. Díky své rozvinuté infrastruktuře, rozsáhlé síti a moderní flotile sestávající z širokotrupých letadel může Emirates SkyCargo rychle a bezpečně přepravovat vakcíny proti COVID-19 z výrobních míst do destinací na šesti kontinentech. Emirates SkyCargo již zahájila distribuci vakcín COVID-19 od řady výrobců z různých geografických oblastí.

 

Tematicky související články

Leave a Reply