Pilotinfo

Emirates SkyCargo zřizuje leteckou nákladní centrálu pro globální distribuci vakcíny proti COVID-19

Přidáno: 26. Říjen 2020Autor:

Emirates SkyCargo vytvoří první vyhrazený logistický prostor pro uchování a leteckou distribuci vakcín proti COVID-19. Nákladní terminál Emirates SkyCentral DWC situovaný na jihu Dubaje se tak stane prvním a největším specializovaným skladem tohoto druhu na světě. Dubaj se stane globálním leteckým nákladním uzlem pro distribuci vakcíny.

Boeing 777F Emirates Cargo

Divize nákladní dopravy společnosti Emirates zároveň vytvoří specializovaný tým rychlé reakce, který bude koordinovat požadavky partnerů zapojených do mezinárodního systému distribuce vakcín.

Emirates cargo kontejner

„Dubaj má dobrou pozici, aby sloužila jako brána a distribuční uzel pro přepravu vakcíny proti COVID-19 do celého světa. Máme infrastrukturu, logistickou síť a zeměpisnou polohu, díky níž jsou dvě třetiny světové populace ve vzdálenosti do 8 hodin letu. Kontinuální investice Emirates SkyCargo do procesů uchování a přepravy léčiv citlivých na teplotu vytvořily z Dubaje preferovaný tranzitní bod pro farmaceutické firmy. Vytvoření vyhrazeného leteckého uzlu pro vakcíny proti COVID-19 je klíčovým projektem využívajícím naši síť, polohu a schopnost pozitivně ovlivnit životy lidí po celém světě,“ řekla Jeho Výsost šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Emirates.

Emirates Sky centrál sklad

Nákladní terminál Emirates SkyCentral DWC má více než 4 000 metrů čtverečních. Teplota v logistickém prostoru má certifikát Good Distribution Practice (GDP) a umožňuje skladování a distribuci potenciálních vakcín proti COVID-19 ve velkém měřítku. Zařízení může pojmout přibližně 10 milionů lahviček s vakcínou při teplotním rozmezí 2 až 8 stupňů Celsia. Nejmodernější infrastruktura Emirates SkyCentral DWC společně s největším parkem chladicích transportérů Cool Dolly na světě pomůže chránit citlivý náklad během přepravy mezi letadlem a nákladním terminálem. Navíc dostupnost velkého počtu nákladních doků s řízenou teplotou v blízkosti terminálu zajistí rychlé a efektivní odbavení nákladu pro další distribuci.

Emirates Boeing 777F

Od roku 2016 investovalo Emirates SkyCargo značně do své působnosti v přepravě léčiv citlivých na teplotu. Vznikla tak služba Emirates Pharma, založená na distribuční síti spojující Dubaj s 30 důležitými farmaceutickými koridory. V těchto městech byla vybudována infrastruktura potřebná pro uskladnění a přepravu léčiv. Emirates SkyCargo přepravilo za poslední čtyři roky více než čtvrt milionu tun farmaceutického nákladu. Síť Emirates SkyCargo pokrývá všechny hlavní farmaceutické klastry a výrobní místa, což usnadní případnou přepravu vakcíny proti COVID-19 po zahájení výroby.

Tematicky související články

Leave a Reply