Pilotinfo

Emirates SkyCargo stále rozšiřuje svojí síť nákladní přepravy

Přidáno: 22. Květen 2020Autor:

Emirates SkyCargo oznámila, že od prvního květnového týdne rozšířila provoz nákladní přepravy do 67 destinací na šesti kontinentech. Přepravní síť nyní zahrnuje 11 destinací na Blízkém východě, 7 destinací v Africe, 22 destinací v Asii, 15 v Evropě a po 6 v Austrálii a Americe.

Do 58 měst létají osobní letadla typu Boeing 777-300ER s přepravní kapacitou přibližně 40 tun. Nákladní letouny Emirates SkyCargo přepravují zboží do 24 destinací, tato letadla zvládnou přepravit až 100 tun nákladu.

Boeing 777F Emirates SkyCargo

Během dubna společnost uskutečnila přes 2 500 plánovaných i charterových letů do 80 destinací. Více než 1 650 letů přepravilo zboží prostřednictvím osobních letounů a přes 850 letů přepravilo náklad v Boeingu 777 určeném pro nákladní dopravu.

„V posledních 6-8 týdnech čelíme vyšší poptávce po charterových letech. Nepřetržitě pracujeme na tom, abychom zajistili přepravu nákladu do míst, kde je nejvíce potřeba. Aktuálně zaštiťujeme asi 85 letů denně do více než 65 destinací. Snažíme se také o podporu globální ekonomiky a udržení podniků a obchodů v chodu. Stejně tak uskutečňujeme repatriační lety ve spolupráci příslušnými vládními orgány příslušných zemí,“ řekl Nabil Sultan, viceprezident divize Emirates SkyCargo.

Emirates SkyCargo od začátku roku přepravila více než 375 tisíc tun nákladu. Z toho v dubnu tvořily 10 tisíc tun ochranné pomůcky, lékařské vybavení a léčiva. Kromě zdravotnického materiálu společnost také zajišťuje přepravu zboží, které podléhá rychlé zkáze. O ledna do dubna bylo přepraveno přes 85 tisíc tun potravin.

Linky Emirates Cargo 2020

Tematicky související články

Leave a Reply