Pilotinfo

Emirates SkyCargo v těchto dnech využívá své kapacity naplno

Přidáno: 30. Březen 2020Autor:

V souvislosti se současnou světovou pandemií významně posiluje svůj provoz Emirates SkyCargo. Tento krok následoval v reakci na omezený provoz osobních letů, který zredukoval kapacitu přepraveného leteckého nákladu. Emirates tak nadále zajišťuje pohyb zboží, včetně jídla a lékařského vybavení, do oblastí s nejvyšší potřebou.

Dopravce zavedl řadu opatření, včetně posílení nákladních letů a náhradní silniční dopravy, která zajišťují přepravu léčiv, zdravotnického materiálu, zboží podléhajícího rychlé zkáze, dalšího vybavení a surovin, které putují do různých destinací.

Boeing 777F Emirates SkyCargo

Od poloviny ledna do poloviny března 2020 Emirates SkyCargo (na osobních i nákladních letech dohromady) přepravila více než 225 tisíc tun nákladu, z toho 55 tisíc tun představovaly potraviny, včetně ovoce, zeleniny, masa, mořských plodů a více než 13 tisíc tun tvořil farmaceutický náklad.

Na základě nařízení vlády SAE společnost Emirates také posiluje leteckou nákladní dopravu, která zajistí hladký průběh dodávek a uchová stabilní úroveň zásob potravinářských výrobků a léčiv ve Spojených arabských emirátech.

„Emirates SkyCargo se snaží podpořit celosvětový obchod a přepravu nezbytného zboží. K tomuto účelu plně využíváme naši nákladní flotilu pro plánované i ad-hoc operace, které zajišťují plynulý tok zboží, včetně lékařského a farmaceutického materiálu, dalšího vybavení a potravin, které putují do míst s nejvyšší potřebou napříč celým světem,” uvedl Nabil Sultan, viceprezident divize Emirates SkyCargo.

Flotila jedenácti nákladních letadel společnosti Emirates podnikla řadu plánovaných i neplánovaných operací, aby uspokojila rostoucí poptávku po letecké nákladní přepravě. Během osmi týdnů v období od polovina ledna do polovina března přepravila specializovaná nákladní letadla více než 50 tisíc tun nákladu, včetně lékařského materiálu a potravin. V rámci jednoho charterového letu s využitím Boeingu 777 Emirates přepravila také téměř půl miliónů dezinfekčních prostředků.

Během posledních dvou týdnů Emirates SkyCargo uskutečnila týdně více než 30 nákladních letů z Hongkongu, přičemž do města je dopravce schopen vyslat šest až osm letů za den. V rámci jednoho týdne společnost také uskutečnila dvanáct nákladní letů ze Šanghaje, pět z Kantonu a jeden z Pekingu. Kromě pravidelných spojů byly v březnu také realizovány nákladní lety do Soulu, Tchaj-peje, Frankfurtu, Milána a Casablancy.

Boeing 777F Emirates SkyCargo nakládání

Tematicky související články

Leave a Reply