Pilotinfo

Emirates SkyCargo zakončila rok 2017 s pozitivními čísly

Přidáno: 15. Leden 2018Autor:

Pro Emirates SkyCargo, největší světovou nákladní leteckou společnost, se nesl rok 2017 v duchu silného růstu. V roce 2017 začal celosvětový trh s leteckou nákladní dopravou pomalu ožívat a na loňském nadstandardním výkonu Emirates SkyCargo se projevilo i zavedení specializovaných leteckých přepravních řešení pro klienty z jednotlivých průmyslových odvětví, stejně jako pokračující investice do přepravní infrastruktury. Celkově prošlo za loňský rok přes dvě hlavní základny společnosti Emirates SkyCargo, přes Mezinárodní letiště Dubaj (DXB) a Mezinárodní letiště Al-Maktúma (DWC) u Dubaje, více než 2,5 milionu tun nákladu.

Specializované produkty a řešení

V reakci na stoupající zákaznickou poptávku představila společnost Emirates SkyCargo novou řadu specializovaných leteckých přepravních řešení, která jsou zaměřena na jednotlivá odvětví, např. Emirates Pharma, Emirates Wheels a Emirates Fresh. Přepravní řešení Emirates Pharma zajišťující přepravu tepelně citlivých farmaceutických produktů přijali farmaceutičtí klienti z celého světa výborně. Objem letecky přepravovaného farmaceutického nákladu od svého spuštění vzrostl o 38 %. Emirates SkyCargo loni také obnovila spolupráci se společností DuPont a společně vyvinuly nový bílý obalový materiál zvaný White Cover Xtreme poskytující zvýšenou ochranu pro přepravovaný náklad za teplého, chladného i mokrého počasí. Emirates SkyCargo operuje ve špičkovém dubajském zázemí držící EU GDP certifikaci, což zaručuje bezpečné zacházení a přepravu léků a přípravků pro záchranu života.

Emirates Fresh pomáhá pěstitelům, chovatelům a výrobcům z celého světa přepravovat ovoce, zeleninu, květiny, maso, ryby a další netrvanlivé produkty. V loňském roce přepravila společnost Emirates SkyCargo více než 285 000 tun tohoto zboží napříč svou globální sítí. V únoru odhalila letecká společnost na jednom ze svých nákladních letadel jedinečnou livrej s motivem růže, aby zdůraznila význam letecké nákladní přepravy pro květinářský průmysl.

Díky zavedení řešení Emirates Wheels přepravuje Emirates SkyCargo necelých 150 automobilů měsíčně, a to nejen během letní sezóny, ale v průběhu celého roku. Kromě jednotlivců, kteří přepravují vlastní auta, spolupracuje Emirates SkyCargo také s automobilovými výrobci a distributory na přepravě prémiových a luxusních vozů. V roce 2018 se Emirates SkyCargo plánuje zaměřit na další oblasti jako třeba e-commerce, aby nabízela lepší přepravní řešení pro své zákazníky.

Emirates SkyCargo

Oborová partnerství

V květnu 2017 zahájila Emirates SkyCargo strategické operativní partnerství s lucemburskou přepravní společností Cargolux. Oba přepravci začali vzájemně spolupracovat v řadě operativních oblastí včetně sdílení nákladních prostorů a leteckých charterů, stejně jako na propojení svých hlavních leteckých základen. V říjnu 2017 společnosti také ohlásily dohodu o codesharu pro přepravu nákladu. Díky této spolupráci využívá Emirates SkyCargo od června 2017 jeden nákladní Cargolux Boeing 747 v charterovém režimu.

Ve Spojených arabských emirátech Emirates SkyCargo podepsala s vesmírným centrem Mohameda Bin Rašída memorandum o tom, že Emirates SkyCargo bude preferovaným partnerem centra. V e-commerce segmentu podepsal nákladní letecký přepravce dohodu o spolupráci s Dubai CommerCity pro rozvoj nových globálních e-commerce řešení za účelem posílení pozice Dubaje jako světového centra pro e-commerce.

Kapacitní možnosti a globální síť

Kromě nákladního prostoru v trupech letadel své flotily čítající 254 komerčních Emirates letadel, má společnost Emirates SkyCargo k dispozici 13 nákladních letadel Boeing 777-F a Boeing 747-400ERF. V roce 2017 přepravila flotila Emirates SkyCargo náklad do více než 140 destinací, a to prostřednictvím pravidelných a charterových letů. V červnu 2017 kromě zahájení pravidelných nákladních letů do Lucemburska, navýšila Emirates SkyCargo také počet nákladních letů do Hongkongu z 22 na 26 letů týdně. Mezi speciálním nákladem, který nákladní letadla Emirates přepravovala, byly koně, luxusní auta, lodě, těžká technika a letecké motory. Emirates SkyCargo usnadňuje globální obchod přepravou nákladu mezi 155 destinacemi napříč šesti kontinenty. Nákladní letadla z flotily Emirates SkyCargo propojují více než 40 celosvětových destinací na pravidelných linkách.

SkyCargo a Česká republika

Společnost SkyCargo zaznamenala v posledním roce navýšení poptávky z České republiky po službách Emirates Priority, Emirates Pharma a Emirates Wheels. Mezi produkty, které se nákladní leteckou přepravou nejčastěji vyváží z České republiky, jsou elektronika, strojírenské výrobky a díly pro automobilový průmysl. Prostřednictvím služby Emirates Fresh dováží společnost Emirates SkyCargo do České republiky převážně chlazené ovoce a zeleninu. Často je také využívána služba Emirates Pharma dovážející léčiva a Emirates Wheels, jež zajišťuje přepravu automobilů.

Jannarelly Design 1 Emirates Cargo

Tematicky související články

Leave a Reply