Pilotinfo

Honeywell představil svůj kloudový kokpit Anthem, jeho vývoj je spojený i s Českou republikou

Přidáno: 02. Únor 2022Autor:

Společnost Honeywell představila svůj nový kokpitový systém, který jako první svého druhu využívá cloudové uložiště pro výrazně efektivnější provoz letounu, vyšší míru bezpečnosti a komfortnější pilotáž. Kokpit Honeywell Anthem je založen na flexibilní softwarové platformě a inovacích vyvinutých v brněnském centru Honeywell Technology Solutions Czech Republic (HTS). Řešení je unikátní tím, jak široce je škálovatelné a přizpůsobitelné doslova jakémukoliv letounu, od velkých dopravních letadel přes vrtulníky po drony či nastupující prostředky městské letecké mobility (UAM).

Honeywell Anthem umožňuje měřit a zaznamenávat důležité hodnoty, jako jsou letové plány nebo data týkající se údržby letounu, a sdílet je prostřednictvím cloudu mezi všemi, kdo je potřebují, aniž by se museli fyzicky nacházet v blízkosti stroje. Letoun ani nemusí být v chodu, aby piloti a mechanici měli přístup ke všem informacím nezbytným k přípravě letu. To může zkrátit dobu předletové přípravy pilotů až o 45 minut a celkově zefektivňuje údržbu letadla, protože největší dosažitelnou měrou integruje všemožné systémy letounu a kolem něj.

Unikátní uživatelské rozhraní systému Honeywell Anthem se podobá chytrému telefonu a ovládání letounu je tak intuitivnější než v jakémkoliv jiném kokpitu. Dokonce i na svém soukromém chytrém telefonu či tabletu a z pohodlí domova si pilot může například přizpůsobit rozložení digitálních displejů s rozlišením 2K. Na rozdíl od běžných rozhraní s omezenou šíří textového vstupu a jednoduchou grafikou poskytuje Honeywell Anthem pokročilou vizualizaci dat a ovládání přirozenými gesty, což dále zjednodušuje ovládání letounu.

Honeywell Anthem Dashboard

„Kombinace bezprecedentní konektivity a nových funkcí s nevídaně propracovaným uživatelským rozhraním dělá z Honeywell Anthem skutečně přelomový systém, který snížením pracovní zátěže pilotů také otevírá cesty k autonomnějšímu provozu stále složitějších letounů,“ vysvětluje Oliver Stucky, viceprezident a generální ředitel Honeywell Technology Solutions Česká republika. Mezi dvě klíčové komponenty, na kterých je Honeywell Anthem založen a které byly vyvinuty v Brně, patří jeho systém automatického řízení letu a systém integrované údržby. „Jsme velmi hrdí na to, že důležité části tohoto systému jsou vyvíjeny v našem brněnském centru. Nejen, co se řešení Anthem týče, ale i zcela obecně řečeno, je to právě v moravské metropoli, kde Honeywell utváří budoucnost letectví.“

Tematicky související články

Leave a Reply

Letadla na prodej
Prodej letadel Cessna a Maule, prodej leteckých motorů Lycoming a náhradních dílů s nízkými cenami.