Pilotinfo

Bell na CES 2019 představil svůj projekt létajícího taxi budoucnosti

Přidáno: 17. Leden 2019Autor:

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., během přehlídky CES 2019 představila model leteckého taxi s vertikálním vzletem a přistáním (VTOL). Letecké taxi s názvem Bell Nexus je napájeno hybridním elektrickým pohonným systémem.

vrtulník Bell Nexus

BELL NEXUS

Vzhledem k tomu, že prostor je na úrovni terénu již omezen, musíme řešit dopravní problémy ve vertikální dimenzi – tedy tam, kde má budoucnost mobilita na vyžádání v pojetí společnosti Bell,” řekl Mitch Snyder, prezident a generální ředitel společnosti Bell. „Průmysl již nějakou dobu očekával uvedení našeho leteckého taxi, proto je Bell na tuto chvíli velmi pyšný. Věříme, že model, který byl navržen s ohledem na náš strategický přístup k budování této infrastruktury, povede k úspěšnému nasazení Bell Nexus po celém světě,” dodal.

Bell Nexus znamená propojení dopravy a technologie a současně komfortu a pohodlí. Nexus v sobě zahrnuje dlouho hledanou vizi rychlého cestování s jedinečným zážitkem na palubě letounu, přitom umožňuje cestujícím věnovat se svým věcem a šetřit drahocenný čas.

Tým kolem letounu Nexus sestávající ze společností Bell, Safran, EPS, Thales, Moog a Garmin spolupracuje na vývoji letounu s kolmým vzletem a přistáním od společnosti Bell a řešeních mobility na vyžádání. V rámci této spolupráce bude Bell odpovědný za design, vývoj a výrobu systémů VTOL. Společnost Safran poskytne hybridní pohonné systémy, společnost EPS poskytne systémy pro ukládání energie a společnost Thales dodá hardware a software systému řízení letu (FCC). Moog provede návrh a vývoj řídicích systémů pro pohon letu a společnost Garmin bude integrovat systémy avioniky a řídícího počítače (VMC).

Bell Nexus

AUTONOMOUS POD TRANSPORT (APT)

Vedle premiéry leteckého taxi Bell Nexus představil Bell na CES 2019 svůj nový projekt Autonomous Pod Transport (APT). Rodina APT se liší v užitné nosnosti, která může sloužit při množství úkolů od lékařských, dodržování práva, offshore misí a služeb na vyžádání. Bell se tak snaží vstupit do nového odvětví, aby ukázal celé spektrum schopností a řešení reálných problémů, k nimž bude APT možno využít.

FUTURE FLIGHT CONTROLS

Ssoučástí projektu Bell Nexus je také imulátor Future Flights Controls. Bell jeho prsostřednictvím shromažďuje data k vytvoření kontroly nad budoucím letovým provozem. Údaje z těchto simulátorů budou využity k určení toho, jaké akce a rozhraní jsou pro průměrného potenciálního operátora intuitivní a jaké předchozí zkušenosti a schopnosti tyto úsudky formují.

taxi Bell Nexus

Tematicky související články

Leave a Reply