Pilotinfo

Bell pokračuje v programu bezpilotního Air Taxi

Přidáno: 06. Listopad 2018Autor:

Bell Helicopter pokračuje ve svém projektu bezpilotního Air Taxi. Tento týden oznámila uzavření dohody o spolupráci ve dvou důležitých oblastech – systémech řízení a systémů ukládání a správy energie. Konkrétně došlo k uzavření dohod se společnostmi Thales Group a Electric Power Systems.

Thales Group bude v rámci společného vývoje odpovědný za systémy letového řízení a pro zakázkové řešení mobility (On-demand mobility – OMD).

Thales se kromě dalších oblastí zaměřuje na letecká řešení umožňující vertikální vzlety a přistání. Jako globální jednička v oblasti komerční a vojenské letecké techniky a řízení letového provozu navrhuje společnost Thales systémy letového řízení tak, aby dosahovala nejvyšších standardů pro leteckou mobilitu budoucnosti.

Bell Helicopter CES 2018 koncept interiéru UAV taxi

Další partner, Electric Power Systems (EPS) bude řešit oblast vývoje systémů skladování energie u letounů schopných vertikálního vzletu a přistání (VTOL).

Společnost Electric Power Systems vyvíjí vysoce spolehlivé a výkonné nízkonákladové systémy pro ukládání energie, jakými jsou baterie, elektronika, systémy řízení tepla a systémy správy baterií. Tyto systémy pro ukládání energie budou navrženy tak, aby sloužily i jako zdroj energie pro hybridní pohonný systém.

Bell pokračuje v budování sítě partnerů a přitom sám zodpovídá za design, vývoj a výrobu Air Taxi. EPS bude vést design, vývoj, testování, výrobu a podporu systémů pro skladování energie. Na projektu Air Taxi bude spolupracovat také společnost Safran, jež poskytne hybridní pohonné systémy. Garmin bude integrovat systémy autonomního řízení vozidel (vehicle management computer – VMC) a Thales bude zodpovědná za systém letového řízení.

Bell Helicopter CES 2018 UAV taxi

Štítky: , , ,

Tematicky související články

Leave a Reply