Pilotinfo

Záchranáři z DSA podají žaloby a trestní oznámení

Přidáno: 24. Duben 2013Autor:

Letecký provozovatel vrtulníků záchranné služby, společnost DSA, se rozhodla bránit proti lživým nařčením, že její služby jsou dvojnásobně dražší oproti policii, trestním oznámením a soudní cestou. Společnost se k tomuto kroku dnes rozhodla po konzultaci se svými právníky s tím, že případné vysouzené peníze za poškození dobrého jména pošle dětské onkologii.

„Zveřejněné informace v médiích o nákladech na letovou hodinu jsou naprosto lživé a nepravdivé. Máme potvrzeno od armády, že jejich uvedené ceny skutečně zahrnují pouze část nákladů na provoz vrtulníků a nejsou v nich náklady na pořízení strojů nebo školení pilotů. Totéž se týká i policie. Dříve, než někdo vypustil předmětnou zprávu, měl si ověřit skutečné provozní náklady na tuto službu,“ vysvětluje mluvčí společnosti DSA Tomáš Zdechovský a dodává, že zpráva společnost DSA velmi poškodila a společnost bude chtít po šiřiteli této zprávy omluvu a finanční kompenzaci za poškození dobrého jména.

DSA provozuje v Česku leteckou záchranku přes dvacet let
„Letecký provoz záchranné služby provozujeme nepřetržitě přes dvacet let od roku 1993. Pokud někdo tvrdí, že létáme dráž než policie nebo vojáci, tak je buď špatně informován, nebo záměrně lže. Ve skutečnosti jsme totiž naopak výrazně levnější,“ dodal mluvčí DSA Zdechovský. Podobnou lež by si podle DSA nikdo nedovolil v západních zemích vypustit.

Přímé náklady na letovou hodinu, v nichž je cena paliva a nutné údržby, účtuje společnost DSA ministerstvu zdravotnictví pouze ve výši necelých 18 000 korun. Částky, které se objevily v médiích, zahrnují veškeré náklady, tedy i trvalou pohotovost, což v částkách obsažených v cenách policie a armády není. Navíc podle DSA je tato cena pevná, přestože pohonné hmoty od roku 2008 výrazně zdražily, stejně jaké náhradní díly, které DSA nakupuje v zahraničí.

Vrtulníky DSA již zachránily 30 000 životů
Vrtulníky DSA zachránily za více jak dvacet let přes 30 000 životů. Ročně nalétají pro leteckou záchrannou službu přes 2 000 letových hodin. Vrtulníky DSA každý den zasahují v Ústeckém, Karlovarském, Libereckém, Královéhradeckém, Pardubickém, Zlínském a Moravskoslezském kraji.

záchranářský Eurocopter EC 135

Tematicky související články

Leave a Reply