Pilotinfo

Zítřejší letecký den ve Strakonicích představí pilota série Red Bull Air Race

Přidáno: 05. Září 2014Autor:

Zítra v sobotu 6. září zve Aeroklub Strakonice všechny příznivce létání na třetí ročník leteckého dne Strakonice On Air, kterým navazujeme na tradici leteckých dnů na strakonickém letišti.

Letiště bude pro návštěvníky otevřené od 10.00, v dopoledních hodinách je čeká bohatý doprovodný program zahrnující vyhlídkové lety, přílety účastníků leteckého dne, statické ukázky techniky 25. protiletadlové raketové brigády nebo ukázky činnosti Hasičského záchranného sboru Strakonice. Pro dětské návštěvníky je opět připraven program Aero Juniors Klubu.

V letových ukázkách, které začínají od 14.00 se představí nejen současná letecká technika, ale i historické stroje, například originální americký cvičný  Boeing A-75N1 Stearman. Zlatým hřebem leteckého dne pak bude špičková akrobacie v podání Petra Kopfsteina (jednoho ze dvou českých pilotů letošního ročníku série Red Bull Air Race) na akrobatickém speciálu Extra 330SC a Miloše Ramerta s kluzákem MDM-1 FOX.

K vidění budou seskoky parašutistů, ukázky aerovleku, různé varianty Zlinů Trenér, Z-37 Čmelák a další letecká technika.

Zveme k návštěvě  všechny piloty, případným účastníkům letových ukázek nabízíme kromě úhrady paliva i VIP zázemí a pohoštění (guláš, řízek) zdarma.

Přílety návštěvníků od 08.30 do 12.30, odlety po skončení letových ukázek.

Petr Kopfstein by Martin Haleš

Tematicky související články

Leave a Reply

Letadla na prodej
Prodej letadel Cessna a Maule, prodej leteckých motorů Lycoming a náhradních dílů s nízkými cenami.