Pilotinfo

Civilní provoz na letišti Pardubice díky novému terminálu roste

Přidáno: 14. Srpen 2018Autor:

Společnost EBA, a.s., která zajišťuje odbavování civilních letů na letišti Pardubice vyhodnotila dosavadní průběh letošní sezóny z ekonomického hlediska. Po několika hubených letech je hospodářský výsledek za první pololetí roku 2018 opět kladný. Po prudkém pádu který následoval po významném omezení letů zejména z Ruské federace, k opětovnému nárustu cestujících tentokrát přispěli domácí cestovatelé. Ukazuje se, že snaha vedení města Pardubice, konkrétně primátora Charváta a jeho náměstka Řehounka prostřednictvím výstavby nového terminálu zajistit zvýšenou poptávku ze strany cestujících i aerolinií, byla tou správnou cestou.

Vynikající ekonomické výsledky jsou doprovázeny i růstem počtu odbavených cestujících. 100.000 cestujícího letiště odbavilo 26. 7. 2018. Již nyní je tedy jisté, že v letošním roce dojde opět k nárůstu počtu odbavených cestujících, ačkoliv v měsících říjnu a listopadu 2018 bude letiště uzavřeno z důvodu plánované údržby přistávací dráhy a pojezdových ploch.

Ačkoliv výsledky jsou pozitivní a letiště pokračuje ve vyjednávání s ostatními dopravci, jeho kapacita ještě stále není ani zdaleka vyčerpaná a je tedy otevřeno k další vzájemné spolupráci, jak s dopravci, tak i dalšími mezinárodními letišti.

první odlet z nového terminálu letiště Pardubice vstup

Tematicky související články

Leave a Reply