Pilotinfo

Ryanair spustí v příštím roce svou pátou linku z Prahy, tentokrát na řecký ostrov Korfu

Přidáno: 20. Prosinec 2019Autor:

Letecká společnost Ryanair oznámila novou linku z Letiště Praha, tentokrát je cílovou destinací řecký ostrov Korfu. Tato linka bude cestujícím k dispozici od června 2020 jednou týdně a bude součástí letního letového řádu v příštím roce.

Letní letový řád Ryanairu zahrnuje celkem 35 přímých pravidelných linek z Prahy, z toho 5 nových spojení v letní sezóně. Ryanair bude létat také do dvou destinací, které pokračují nově i v létě, a do tří úplně nových dovolenkových destinací v Řecku. Spojí tak Prahu se Soluní, Rhodosem a nyní také s ostrovem Korfu. Tento rekordní letní letový řád podle předpokladů Ryanairu přinese více než 2,7 milionu přepravených cestujících za rok. Společnost Ryanair také potvrdila, že na svou základnu v Praze umístí další letadlo, v roce 2010 by tak měla z Ruzyně provozovat celkem pět letadel.

Letní letový řád společnosti Ryanair pro sezónu 2020 nabídne:

  • 1 další bázované letadlo v Praze (celkem 5 letadel)
  • 5 nových přímých linek včetně:
  • 3 zcela nových linek: z Prahy do/z Soluně (2x týdně), na Rhodos (2x týdně) a Korfu (1x týdně)
  • 2 spojení pokračujících i v létě: z Prahy do/z Manchesteru (9x týdně) a Bordeaux (2x týdně)
  • Celkem 35 operovaných linek z/do Prahy
  • Plánovaných 2,7 mil. přepravených cestujících za rok (+18% nárůst)

Čeští zákazníci i zahraniční návštěvníci si nyní mohou zarezervovat letenky za nízké ceny na všech 35 linkách až do října 2020.

Na oslavu oznámení nové přímé linky z Prahy a zároveň rekordního letního letového řádu pro rok 2020 zahájila letecká společnost Ryanair prodej sedadel na linkách z Prahy za výhodné ceny, které jsou k dispozici již od 329 Kč při cestách do konce března 2020. Letenky je nutné rezervovat do sobotní půlnoci (21. prosince) na webu Ryanair.com.

Boeing B 737 Ryanair letiště Praha LKPR

Tematicky související články

Leave a Reply