Pilotinfo

Zítřejší Den letiště Přerov v premiéře představí zrekonstruovaný Let C11

Přidáno: 22. Červen 2018Autor:

Od roku 2014, kdy se Den letiště Přerov konal po odchodu armády poprvé, se z této akce stal letecký den, který kvalitou svého programu již dávno vystoupil ze “škatulky” regionální. Také tuto sobotu se ve vzduchu nad přerovským letištěm představí celá řada zajímavých letounů, tím hlavním “tahákem” pak letos jednoznačně bude letová premiéra cvičného letounu C 11. Tento letoun, který si mnozí pamatují z vystoupení na leteckých dnech v podání Petra Jirmuse, se po odfláknuté generální opravě motoru, na kterou se předtím skládali tisíce fanoušků ocitl zpět v depozitáři Vojenského historického ústavu. Odtud ho zpět pro letová vystoupoení zachránil LOM Praha, který zaplatil a zajistil jeho generální opravu, díky které je nyní opět v autentickém zbarvení, ve kterém sloužil v československém vojenském letectvu.

Letov C 11 2018

Program bude skutečně nabitý, letové ukázky začnou v 10.00 a skončí až v 16.00. Armáda představí stíhačku JAS 39 Gripen, vrtulníky Mi 171 a Mi 24. Z domácí flotily LOM Praha bude určitě stát za pozornost novinka, náhrada letitých vrtulníků Mil Mi 2, americký Enstrom 480B.

Velmi početně pak budou zastoupeny historické vojenské cvičné letouny, od druhé světové války až do šedesátých let minulého století. Brány letiště se návštěvníkům otevřou již v 9.00 ráno. Vstupné není žádné.

Den letiště Přerov 2018 Program Den letiště Přerov 2018

Tematicky související články

Leave a Reply