Pilotinfo

COVID-19 negativně zasahuje i leteckou výrobu

Přidáno: 17. Březen 2020Autor:

To, že ztráty leteckých dopravců v souvislostí s pandemií koronaviru budou brutální je již jasné, s největší pravděpodobností dojde k řadě krachů. Zatím se zdálo, že výrobci stojí stranou, bohužel už to tak není. Společnost Airbus SE dnes oznámila, že po zavedení nových opatření ve Francii a Španělsku k omezení pandemie COVID-19 se Airbus rozhodl dočasně pozastavit výrobní a montážní činnosti ve svých francouzských a španělských provozech v rámci celé společnosti na příští čtyři dny. To poskytne dostatek času na zavedení přísných zdravotních a bezpečnostních opatření, pokud jde o hygienu, udržování čistoty a odstup mezi lidmi, a zároveň zlepší účinnost operací za nových pracovních podmínek. V těchto zemích bude společnost také pokračovat v maximalizaci práce z domova, kdekoli je to možné.

Tato opatření budou prováděna na místní úrovni v koordinaci se sociálními partnery. Airbus také spolupracuje se svými zákazníky a dodavateli na minimalizaci dopadu tohoto rozhodnutí na jejich provoz.

Boeing se zatím nevzpamatoval z maléru řady MAX, Airbus naproti tomu měl zatím šťastné období, kdy se stal nepopiratelnou světovou jedničkou na poli dopravních letadel. Bohužel dosavadní průběh pandemie, zejména ve Španělsku začíná přidávat vrásky na čele i Airbusu.

Airbus A 321 ve výrobě

Tematicky související články

Leave a Reply