Pilotinfo

Zahájení výstavy Letci Plzeňského a Karlovarského kraje v RAF za 2. světové války

Přidáno: 03. Březen 2019Autor:

Od zítřejšího dne až do soboty třicátého března budou mít návštěvníci Krajské knihovny v Karlových Varech shlédnout výstavu Letci Plzeňského a Karlovarského kraje v Royal Air Force za druhé světové války.

Výstava zachycuje životní dráhy několika desítek letců, tedy nejen pilotů stíhacích a bombardovacích, ale také navigátorů, radiotelegrafistů, střelců, ale i četného pozemního personálu – tedy drakařů, zbrojířů, elektrikářů, a mnoha dalšího obslužného personálu. Téměř 100 osudů a žádný není stejný. Najdete mezi nimi držitele vysokých vyznamenání za válečnou činnost a to nejen vyznamenání československých, ale i zahraničních. Necelých sto osudů, sto životních příběhů, které mají čím oslovit a co předat. Jedno ale mají společné – bojovali za naši svobodu a někteří za ni i padli.

Návrat letců RAF PRG 1945_0001

Autorem výstavy je PhDr. Daniel Švec, mimo jiného autor knihy V oblacích a na zemi, která popisuje životní osudy československých letců z Karlovarského kraje, kteří sloužili v řadách britského královského letectva. Vstupné na výstavu je zdarma.

 

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply

Údržba letadel
Pravidelná údržba letadla je základ pro jeho spolehlivost. Jsme držitelem oprávnění pro údržbu letounů.