Pilotinfo

Martin Šonka je ve třetím závodě Red Bull Air Race 2015 stříbrný !

Přidáno: 31. Květen 2015Autor:

Martin Šonka dnes dosáhl v chorvatském Rovinji fantastického úspěchu. Nejen, že v letošní sezóně poprvé bodoval, ale rovnou obsadil druhé místo. Navíc nechybělo příliš mnoho (pouhých sedmi setin sekundy) a mohlo to být zlato ! Je to první stříbrná medaile na Martinově krku v seriálu Red Bull Air Race a současně historicky nejlepší umístění českého pilota v kategorii Masters. Dnešní umístění posouvá Martina na šesté místo v celkovém průběžném pořadí letošního ročníku Red Bull Air Race. V dnešním závodě jen s těsným rozdílem zvítězil Rakušan Hannes Arch a třetí doletěl Matt Hall z Austrálie. Kromě toho, že jde o velký úspěch nejen pro Martina, ale i pro český letecký sport, je také poměrně jasným vzkazem pro některé závistivé české „letecké odborníky“, kteří měli z dosavadního průběhu letošního ročníku poněkud zvrácenou radost.

Martin Šonka stříbrný Rovinj 2015 

Jsem opravdu šťastný za celý tým. V prvních dvou závodech sezony se nám nedařilo a tady v Rovinji jsme opravdu tvrdě pracovali, abychom získali první body. Byl to velmi náročný závod, zvláště vítr dával všem pilotům pořádně zabrat. My jsme se s tím vyrovnali dobře, vyvarovali jsme se zbytečných chyb a potvrdili rychlost z tréninků i kvalifikace. A také jsme měli konečně i trochu štěstí,” popisoval spokojený pilot. “V prvním letu jsem věděl, že můj soupeř udělal chybu a stačilo letět pomaleji na jistotu. Pak už to bylo na doraz. Dolderer byl rychlý, ale udělal chybu a ve finálové čtyřce se nám podařilo zaletět náš nejrychlejší čas z celého dne. Nakonec je z toho stříbro, což je úžasné.”

Martin Šonka po závodě Rovinj 2015

Pouhých sedm setin sekundy ho dokonce dělilo od vítězství. Smutnil ale jen pár vteřin. “Bylo to těsné, samozřejmě bych rád vyhrál, ale to tady chce dalších čtrnáct pilotů. Ještě nikdy Red Bull Air Race nebyl tak vyrovnaný, jako letos. I proto je druhé místo obrovským úspěchem. Navíc věřím, že pokud budeme tvrdě pracovat dál, vítězství přijde. Teď budeme mít letadlo až do dalšího závodu doma, takže nás čeká spoustu práce. Nesmíme usnout na vavřínech. Dneska to ale určitě trochu oslavíme, zasloužíme si to,” dodal s úsměvem Martin.

Martin Šonka Red Bull Air Race Rovinj

Další závod se letí 4. a 5. července v Budapešti a toto místo je vyhlášené silnou účastí, českých vlajek mezi diváky, všichni věříme, že tomu tak bude i letos.

Red Bull Air Race Rovinj Croatia 2015

 

výsledková listina Masters Red Bull Air Race Rovinj 2015

 

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.