Pilotinfo

Předposlední závod poslední sezóny Red Bull Air Race vypukne zítra

Přidáno: 13. Červenec 2019Autor:

Pokud by někdo z českých příznivců seriálu Red Bull Air Race chtěl vidět naživo tento závod, tak zítra má asi poslední šanci. Přeci jen do japonské Čiby je to krapet z ruky, zatímco k maďarskému jezeru Balaton je to o poznání blíž. Navíc i oba čeští závodníci chtějí před početnou skupinou svých fanoušků, kteří jsou již na místě, jistě předvést to nejlepší.

Dosavadní výsledky tomu i nasvědčují, Martin Šonka vyhrál dnešní kvalifikaci. Do celkového pořadí si tak připsal tři body a v prvním kole nedělního závodu poletí proti německému soupeři Matthiasovi Doldererovi. Petr Kopfstein si proti tréninku o jedno místo pohoršil, ale osmé místo v kvalifikaci z celkového počtu čtrnácti pilotů není nic, za co se bylo třeba stydět.

Pokaždé, když letím, chci vyhrát, takže z vítězné kvalifikace máme radost. Ale to hlavní přijde zítra. Letíme proti Matthiasovi, který má jedno z nejrychlejších letadel tady a je to mistr světa z roku 2016, musíme zůstat koncentrovaní, všechno do detailu znovu projít a připravit se na zítřek,” vyprávěl Martin Šonka po přistání.

V prvním kvalifikačním letu Martin udělal chybu, když přesáhl limit přetížení 11 G, za což byl penalizován jednou sekundou. Ve druhém letu tak byl pod tlakem, ale zvládnul to skvěle, i když zvolil těžkou trajektorii průletu tratí. “Před námi letělo několik velmi rychlých pilotů a tohle byla jediná cesta, jak uspět. Byla to riskantní varianta, ale tentokrát to vyšlo. Jsem rád, že se práce celého týmu vyplatila a přinesla nám tenhle výsledek. Není na co čekat, musíme se snažit sbírat co nejvíce bodů a taktizovat opravdu nemůžeme. Znovu ale opakuji, je to jen kvalifikace, to důležité přijde zítra.”

Martin Šonka Red Bull Air Race Balaton 2019

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.