Pilotinfo

Dnes začíná cvičení Ample Strike 2018

Přidáno: 03. Září 2018Autor:

Tak jako každý rok i letos proběhne mezinárodní taktické cvičení Ample Strike. Hlavním cílem je sladění výcviku předsunutých návodčích s leteckými osádkami a veliteli pozemních jednotek v mnohonárodním prostředí. Nedílnou součástí je také prověření schopností Host Nation Support. Piloti si procvičí své schopnosti během doplňování paliva za letu a úkoly přímé letecké podpory. Cvičení začíná právě dnes, tedy  3. září a potrvá do 14. září 2018.

Hlavní letové úsilí bude probíhat v pracovních dnech od 3. do 14. září v časech 09.00 hod. až 23.00 hod., ve dnech pracovního klidu však může dojít k příletům či odletům letecké techniky nebo k přeletům mezi operačními prostory.

Boeing B 52

Vojáci budou ke svojí činnosti využívat vojenské výcvikové prostory Boletice a Libavá, 22. základnu vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou, 21. základnu taktického letectva Čáslav, letiště Pardubice a bývalé vojenské letiště Bechyně.

prostory cvičení Ample Strike 2018

Armáda předpokládá, že se v letošním roce zúčastní přibližně stejné počty jako v minulých letech. Více jak tisícovku českých vojáků by mělo doplnit do 350 příslušníků z armád aliančních a partnerských zemí. Účast zatím potvrdilo 18 zemí včetně České republiky (Belgie, Dánsko, Chorvatsko, Kanada, Estonsko, Finsko,  Velká Británie, Německo, Maďarsko, Itálie, Litva, Lotyšsko, Nizozemsko, Polsko, Slovensko, Slovinsko, Spojené státy americké, Švédsko).

O tom, jak vypadá cvičení Ample Strike z pohledu posádek se můžete podívat na videu, věnovaném loňskému ročníku.

 

 

Tematicky související články

Leave a Reply