Pilotinfo

Emirates SkyCargo přepravila téměř 100 koní přes tři kontinenty

Přidáno: 13. Červen 2017Autor:

Letecký nákladní dopravce uskutečnil celkem 10 specializovaných letů a v každém přepravil 25 stání pro přepravu šampiónů a jejich ošetřovatelů. Emirates SkyCargo úzce spolupracovala se specialistou na přepravu koní společností Peden Bloodstock, která se postarala o komplexní logistiku letecké přepravy téměř stovky koní napříč čtyřmi zeměmi, a to vše během několika týdnů.

Mexiko a Miami

Společnost Emirates SkyCargo přepravila dvěma lety v rámci první části cesty dne 31. března a 1.dubna 2017 celkem 93 koní z Lutychu do Mexico City. Každého z koní vážícího mezi 600-650 kg transportovali na palubě Boeingu 777F spolu s 11 doprovodnými ošetřovateli a asi 30 tunami výstroje. Lety trvaly zhruba 12 hodin a koně dorazili na místo určení několik dní před začátkem šampionátu. Shodou okolností všichni vítězové soutěže na úrovni CSI 5 v turnaji Longines Global Champions Tour v Mexico City cestovali na palubě Emirates SkyCargo. Doprava s Emirates SkyCargo na druhou etapu šampionátu z Mexico City do Miami trvala pouhé tři hodiny. Na konci akce dne 16. dubna 2017 byli koně převezeni z Miami zpět do Lutychu.

Šanghaj

Další zastávkou v itineráři leteckého nákladního dopravce byla Šanghaj. Ve dnech 22. a 23. dubna a při zpáteční cestě 1. a 2. května bylo z Lutychu do Šanghaje v rámci tří samostatných letů přepraveno 96 koní a 27 ošetřovatelů. Koně světoběžníci strávili v každé destinaci zhruba jeden týden a poté byli transportováni dále dle itineráře. Specializovaný personál na ně již čekal v každém cílovém místě, aby zajistil hladký průběh akce a maximální péči pro všechny koně.

Emirates SkyCargo kombinuje špičkové vybavení moderních širokotrupých letounů a moderních na míru navržených koňských stání s perfektní logistikou na místě a spoluprací se specialisty, jako je Peden Bloodstock. Výsledkem je klidné a pohodové prostředí, které koním zajistí maximální pohodu a zároveň vyhovuje všem mezinárodním normám pro přepravu živých zvířat.

Letecký nákladní dopravce pravidelně přepravuje koně šampióny po klíčových jezdeckých soutěžích po celém světě. V rámci sítě s více než 150 destinacemi v 83 zemích světa společnost Emirates SkyCargo pravidelně přepravuje koně napříč šesti kontinenty. Začátkem letošního roku Emirates SkyCargo transportovala jedny z nejlepších závodních koní do Dubaje na dostihy Dubai World Cup. Emirates SkyCargo se také může ve svém centru nákladní letecké dopravy na Dubai World Central pochlubit speciálním zařízením jako např. koňská rampa pro boarding koní.

Emirates SkyCargo je největším mezinárodním leteckým nákladním dopravcem na světě a provozuje moderní flotilu o 259 širokotrupých letounech, včetně 15 nákladních: 13 Boeingů 777F a 2 Boeingů B747-400ERF.

Shrnutí Emirates SkyCargo aktivit pro Longines Global Champions Tour:

  • Za jeden měsíc bylo přepraveno napříč třemi kontinenty (Evropou, Severní Amerikou a Asií) skoro 100 koní
  • března a 1. dubna bylo z Lutychu do Mexico City dvěma nákladními speciály Emirates SkyCargo přepraveno 93 koní
  • Koně doprovázelo 11 ošetřovatelů a 30 tun výstroje
  • dubna proběhl přesun 93 koní z Mexico City do Miami v rámci dvou letů
  • dubna byli koně převezeni z Miami zpět do Lutychu
  • 96 koní převážených z Lutychu do Šanghaje dne 22. dubna bylo doprovázeno 27 ošetřovateli a 15 tunami výstroje
  • a 2. května 2017 bylo 96 koní přepraveno zpět do výchozího bodu v Lutychu

Emirates letecký transport koní

Boeing B 777 F Emirates SkyCargo

Tematicky související články

Leave a Reply