Pilotinfo

Wizz Air ohlásil uzavření své báze v Praze Ruzyni

Přidáno: 22. Leden 2018Autor:

Nejsou to ani dva týdny, kdy Wizz Air, oznámil vznik nové báze ve Vídni a nyní upravuje svou síť a kapacitu na letech z České republiky a s účinností od 14. června uzavírá svou bázi na letišti v Praze. I nadále však bude z pražského letiště vypravovat tři linky – do Londýna (Luton), na italské Bari a do gruzínského Kutaisi. Frekvence letů na těchto linkách se nemění. Zaměstnancům pražské báze společnost Wizz nabídne práci v některé z ostatních bází, včetně pomoci s přestěhováním.

Zákazníky, kteří kvůli těmto změnám přišli o své rezervace, nyní společnost WizzAir kontaktuje. Nabídne jim náhradní lety nebo kompenzaci, konkrétně 120 procent původní ceny letenky.

George Michalopoulos, obchodní ředitel Wizz Air, k tomu říká: „Společnost Wizz Air neustále vyhodnocuje vytíženost tras a služeb tak, aby mohla nabídnout ty nejnižší možné ceny a nejlepší služby na palubách jedné z nejmladších flotil v Evropě. Po důkladném zvážení jsme se rozhodli upravit český letový plán a přesunout kapacitu na jiné linky Wizz Air s vyšší poptávkou. I nadále však budeme na pražském letišti operovat tři linky a stále budeme nabízet českým zákazníkům možnost cestovat do jedinečných destinací za nejnižší možné ceny. Děkujeme našim kolegům v Praze a doufáme, že využijí příležitosti pokračovat ve své kariéře u Wizz Air v některé z našich jiných bází.

Wizz Air je dnes největší nízkonákladovou letecká společnost ve střední a východní Evropě, provozuje flotilu 88 letadel Airbus A320 a Airbus A321 a nabízí více než 550 tras z 28 základen spojujících 145 destinací ve 44 zemích. Špičkové služby týmu cca 3500 leteckých odborníků a velmi nízké ceny letenek Wizz Air v minulém roce využilo 28,2 milionu cestujících.

Wizz Air Airbus A320 nové zbarvení

Tematicky související články

Leave a Reply