Pilotinfo

Nová funkce ve SkyDemonu díky česko-nizozemské společnosti Meandair

Přidáno: 02. Únor 2021Autor:

Aplikace SkyDemon, která je jednou z nejpopulárnějších aplikací pro navigaci ve všeobecném letectví nyní získává novou funkci nazvanou Flyable Conditions.Dodavatelem dat o aktuálním počasí pro tuto funkci je společnost Meandair BV.

Po delších jednáních a následném testování navázala společnost Meandair spolupráci se společností SkyDemon. Vybraní uživatelé SkyDemonu již mají novou funkci k dispozici v rámci beta testování. V této funkci mají piloti přesná a unikátní data o aktuálním počasí včetně údajů o pozemní dohlednosti, výšce základny oblačnosti i s odhady vrcholů mraků.

Flyable Conditions je funkce osobní předpovědi počasí navržená pro VFR piloty. Je nastavena tak, aby poskytovala rychlý přehled o aktuálním počasí. Tato funkce obsahuje též krátkodobou předpověď s výhledem na dvě hodiny dopředu a umožňuje uživatelům nastavit si vlastní hranice viditelnosti.

Meandair BV je česko-nizozemský start-up se sídlem v Delftu a technologickou divizí v Praze založený v roce 2018 Peterem Novákem a Antonínem Komendou. Meandair vyvíjí datové služby o počasí pro průmysl EFB s využitím datových toků počasí v reálném čase za pomoci zdrojů pro pozorování Země z celého světa.

SkyDemon je prvním velkým klientem společnosti Meandair, který využívá tuto specializovanou službu pro předpověď počasí.

Meandair flyable conditions pro SkyDemon

Tematicky související články

Leave a Reply