Pilotinfo

Martin Šonka veze s Anglie body za páté místo

Přidáno: 15. Srpen 2016Autor:

Po skvělé kvalifikaci na pátý závod Světového šampionátu Red Bull Air Race, ve které skončil druhý, měl český pilot Martin Šonka zaděláno na dobrý výsledek i v závodě. Nakonec se ale těsně neprotlačil do finálové čtyřky a v Ascotu skončil pátý. V celkovém pořadí zůstává nadále na osmé příčce.

Druhý nejrychlejší čas kvalifikace a přijatelný soupeř v prvním kole závodu. Martin měl závod skvěle rozjetý, hned v prvním závodním letu ale přišla chyba, která ho pravděpodobně stála stupně vítězů. “Bohužel je to tak. Sice jsem i přes dvouvteřinovou penalizaci postoupil dál mezi osmičku nejlepších, jenže s nejpomalejším časem a tím pádem byl naším dalším soupeřem Němec Dolderer.” Právě Dolderer Šonku porazil o desetinu v kvalifikaci a v prvním kole závodu zaletěl dokonce traťový rekord.

Věděli jsme, že budu muset letět na hraně a tím ho trochu dostat pod tlak. Ten let jsem si užil a povedl se mi, jenže i když to byl zatím nejrychlejší čas v osmičce, na postup to nestačilo.,“ líčil smutně Šonka. Dolderer totiž sednul do letadla a znovu vylepšil traťový rekord. Ani druhý nejrychlejší čas kola tak Martina Šonku do bojů o stupně vítězů neposunul a stačil alespoň na páté místo, které znamená šest bodů do celkového pořadí.

Za body jsme rádi, spokojení však rozhodně nejsme. Je to sice lepší než diskvalifikace v Budapešti, na druhou stranu stupně vítězů to nejsou. Víme, že na ně máme, zatím nám ale chybí konzistence, abychom se na ně dostávali pravidelněji a ne jednou za čas. Stále tam jsou chyby, které nás stojí lepší výsledky. Bereme to jako povzbuzení do zbytku sezóny. Ve hře je ještě spousta bodů,” uzavírá závod v Ascotu Martin.

Martin Šonka Red Bull Ascot 2016 závod

Druhý český pilot Petr Kopfstein zrychloval celý závodní víkend. V prvním kole závodu zaletěl dokonce velmi rychlý čas a jako lucky looser postupoval dál. Vedení závodu ho ale následně diskvalifikovalo za porušení pravidla o maximální povolené hranici otáček motoru. Jen díky tomu tak nakonec proklouznul dál Rakušan Arch, který skončil třetí, ač během celého závodu předvedl pouze jeden vítězný let. Vítězství si z Ascotu veze domů Australan Matt Hall, druhý skončil Němec Dolderer.

Další závod hostí poprvé od roku 2010 německý Lauzitsring 3. a 4. září. V letošní sezoně jde o další velmi zajímavý a dostupný závod pro české fanoušky. Cesta autem z Prahy na okruh totiž zabere zhruba pouhé dvě a půl hodiny.

Martin šonka Red Bull Ascot 2016

Martin Šonka Red Bull Ascot 2016 na dráze

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.