Pilotinfo

Emirates od pondělí spustí vybrané spoje pro cestující, nákladní linky jedou naplno

Přidáno: 03. Duben 2020Autor:

Letecká společnost Emirates získala povolení k přepravě osob do vybraných destinací. Od 6. dubna 2020 budou zahájeny osobní lety z Dubaje na londýnské letiště Heathrow, dále do Frankfurtu, Paříže, Bruselu a Curychu. Do Londýna budou létat čtyři spoje týdně, do ostatních měst tři lety týdně.

Provoz bude probíhat z Terminálu 2 mezinárodního letiště v Dubaji. Prozatím se bude jednat pouze o jednosměrné osobní lety ze Spojeným arabských emirátů. V obou směrech budou využívány kapacity letounů pro nákladní přepravu základního zboží.

„Tyto osobní lety, i když jsou omezeny jen na cestující, kteří splňují vstupní požadavky vybraných zemí, uvítali především zákazníci, kteří se chtějí vrátit domů za rodinou. Chtěli bychom poděkovat vládě SAE a všem našim partnerům za podporu při obnovení hladkého provozu,“ řekla Jeho Výsost šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel Emirates.

„Doufáme, že budeme moci co nejdříve obnovit všechny naše letové operace, ale zároveň si uvědomujeme závažnost situace, které čelí mnoho zemí od vypuknutí pandemie COVID-19. Naše letecká síť může být plně obnovena až s uvolněním cestovních omezení ve světě, proto úzce spolupracujeme se zahraničními úřady, abychom měli co nejaktuálnější informace o dané situaci. Naším hlavním cílem nadále zůstává především bezpečnost a spokojenost zákazníků a posádky. Jakmile budeme schopni dál rozšířit naše služby, budeme o tom informovat, “ dodala Jeho Výsost šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum.

Emirates Boeing 777-300ER

Emirates na obnovené linky nasadí Boeing 777-300ER a bude nabízet místa v Business a Economy class. Lety si mohou rezervovat cestující, kteří splňují kritéria vstupu do vybraných zemí, na webových stránkách www.emirates.com. Cestujícím doporučujeme, aby si před odletem do vybraných destinací ověřili všechny vstupní podmínky do země.

Z bezpečnostních důvodů budou na palubách Emirates také omezeny poskytované služby. Noviny a další tištěné materiály nebudou k dispozici, jídlo a nápoje zůstávají v nabídce, balení a prezentace pokrmů bude ale upravena tak, aby se snížil osobní kontakt během stravování. Letištní salónek Emirates a služba Chauffeur Drive budou dočasně nedostupné. Všechna letadla společnosti Emirates budou po každé cestě důkladně vyčištěna a dezinfikována.

Nákladní linky Emirates SkyCargo posilují

Například v pondělí tento týden přistál na brazilském letišti v Sao Paulu let Emirates SkyCargo, který přepravil téměř 500 tisíc testovacích sad na COVID-19. Soupravy byly přivezeny z čínského Kantonu s mezipřistáním v Dubaji. Emirates tento týden také uskutečnila dva charterové lety, které převezly téměř 200 tun zdravotnického materiálu, včetně dezinfekčních prostředků na ruce a ochranných masek. První let transportoval náklad z Hongkongu do Sydney, druhý přepravil zásoby do Karáčí.

Speciální charterové lety Emirates přepravily na palubě Boeingu 777 téměř 100 tun humanitárního materiálu, včetně nemocničního vybavení do Milána a přes 55 tun léčiv citlivých na teplotu z Bombaje do New Yorku. Od března do dubna bude Emirates také provozovat devět charterových letů do Budapešti.

Emirates SkyCargo se snaží přizpůsobit globální situaci, aby i nadále dokázala co nejvíce usnadnit nejen přepravu základních komodit, ale také aby podpořila plynulý chod ekonomiky a obchodních aktivit.

„V této nelehké situaci se více než kdy jindy snažíme zajistit plynulou přepravu nejen potřebných komodit, jako jsou léky a potraviny, ale také dalších průmyslových zařízení a součástek, které podporují činnost průmyslových odvětví,“řekl Nabil Sultan, senior viceprezident divize Emirates SkyCargo.

 „Za účelem konsolidace letových operací a snížení nákladů jsme také dočasně přesunuli všechny nákladní operace na mezinárodní letiště v Dubaji (DXB). Díky tomu jsme schopni rychle reagovat na jakékoliv požadavky,“ dodal Nabil Sultan.

Emirates SkyCargo také oznámila nový letový řád pro globální nákladní operace, které zahrnují nejen nákladní flotilu společnosti, ale nově je doplněna také o nákladní kapacitu osobních letadel typu Boeing 777, která dokáží přepravit až 40 tun nákladu.

Společnost dále s účinností od 1. dubna přesouvá všechny své nákladní operace na mezinárodní letiště v Dubaji a dočasně pozastavuje provoz nákladního terminálu Emirates SkyCentral DWC. Tento krok zefektivní kooperaci mezi standardními nákladními lety společnosti a nově využívanými kapacitami osobních letadel.

Boeing B 777 F Emirates SkyCargo

Tematicky související články

Leave a Reply