Pilotinfo

Vrtulníky Bell opět létají nad Vietnamem

Přidáno: 07. Červen 2019Autor:

Vrtulníky Bell a nebe nad Vietnamem opět patří k sobě, tentokrát to nejsou vojenské stroje UH 1, ale jeden z nejnovějších produktů tohoto výrobce. Bell Helicopter, oznámila, že Vrtulníková společnost severního Vietnamu (VNH North), dceřiná společnost státní Vietnamské vrtulníkové společnosti (VNH), zahájila s vrtulníky Bell 505 historicky první turistické lety přes slavnou zátoku Ha Long.

Vietnamská vrtulníková společnost a Vrtulníková společnost severního Vietnamu provozují flotilu vrtulníků, která zajišťuje mimo jiné přepravní služby pro těžební a turistický průmysl, leteckou záchrannou službu či přepravu VIP. Vrtulníky Bell 505 bude společnost využívat pro přepravu osob z Hanoje do zátoky Ha Long a na charterové lety, ale také pro pořizování svatebních fotografií a letecké snímkování.

Bell 505_flying_in_Ha_Long_Bay

Je nám ctí být součástí tohoto historického okamžiku. Bell 505 je pro turistický průmysl výborný vrtulník, v současnosti již přepravuje turisty v Austrálii, Kambodži, Indonésii a nově i ve Vietnamu,“ uvedl David Sale, výkonný ředitel společnosti Bell pro oblast Asie a Tichomoří.

Vrtulníková společnost severního Vietnamu se rovněž rozhodla zapojit do programu pro zákazníky společnosti Bell, který nabízí komplexní výhodné řešení pro každodenní provoz vrtulníků. Plán nabízí údržbu za fixní cenu, která je vázána na letové hodiny. Tím je šetrný jak k zákazníkově rozpočtu, tak k jeho strojům, a zvyšuje jejich dostupnost za konkurenceschopné sazby.

S cestovní rychlostí 125 uzlů (232 km/h) a užitečnou nosností 680 kg je Bell 505 navržený tak, aby byl bezpečný a jeho pilotování bylo snadné, v tom spočívá jeho vysoká přidaná hodnota pro provozovatele. Sedadla směřující dopředu a velká okna zajišťují všem cestujícím během letu vynikající výhled a velké dveře usnadňují nástup a manipulaci s nákladem.

vrtulník Bell_505

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply