Pilotinfo

Zahynul Glen Dell

Přidáno: 14. Říjen 2013Autor:

Smutná zpráva z jihoafrické republiky. Během Secunda Airshow měl se svou Extra 300 L těžkou nehodu Glen Dell. Vynikající pilot a mimo jiného kamarád našich akrobatů, kterým například na AWAC 1995 v Cape Townu půjčoval svého Zlína 50 (vlastní padesátku se nakonec podařilo opravit a naši nakonec soutěžili na vlastním “nářadí”).

Glen, občanským povoláním pilot South African Airways měl nalétáno přes 25.000 hodin na 250 typech různých letadel. Začínal jako vojenský pilot vrtulníku v řadách Jihoafrického letectva a v osmdesátých letech se zúčastnil bojů proti komunistickým teroristům. Byl prvním jihoafrickým pilotem, který zvítězil na mistrovství světa v letecké akrobacii. V sezóně 2008 až 2009 se zúčastnil soutěže Red Bull Air Race.

glen dell akrobatický pilot

Každá letecká nehoda je smutná a když necháme stranou to co bylo důvodem samotné nehody, vyniká naprosto tragický výkon letištních hasičů. Glen totiž po nehodě žil, ale kvůli svým zraněním nebyl schopen hořící letoun opustit. Příčinou jeho smrti nakonec nebyla zranění z nehody, ale následky požárů. Po nehodě byl napřed transportován do Mediclinic Highveld v Sekundě a odtud již ve stabilizovaném stavu do Netcare Sunninghill Hospital, kde se specializují na popáleniny. Bohužel Glen svůj boj o život nakonec prohrál. Bylo mu 51 let.

http://www.youtube.com/watch?v=ufwdmJUkA0I

 

Tematicky související články

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.