Pilotinfo

Vláda schválila vklad Českých aerolinií do Českého aeroholdingu

Přidáno: 20. Červen 2012Autor:

Vláda ČR včera schválila začlenění společnosti České aerolinie (ČSA) do Českého aeroholdingu (ČAH). České aerolinie se tak stanou jako poslední z plánovaných firem součástí holdingové skupiny společností vlastněných státem a působících v oblasti letecké přepravy a pozemních služeb v prostoru letiště Praha/Ruzyně.

Vláda ČR rozhodla o navýšení základního kapitálu společnosti ČAH vložením akcií společnosti České aerolinie (majetková účast státu v Českých aeroliniích představuje 95,69% podíl). Základní kapitál společnosti Český aeroholding, a.s., tak bude navýšen na cca 27 mld. Kč. Samotný převod akcií a zápis zvýšení základního kapitálu do obchodního rejstříku lze očekávat do konce července. Tímto krokem bude současně dovršena hlavní etapa vytváření holdingové struktury společnosti Český aeroholding.

Vedle Českých aerolinií, které provozují pravidelnou leteckou přepravu, jsou součástí skupiny ČAH společnosti Czech Airlines Technics (13. 4. 2012), Letiště Praha (19. 3. 2012), Czech Airlines Handling (od 26. 10. 2011), CSA Services (od 23. 11. 2011) a HOLIDAYS Czech Airlines (od 31. 12. 2011).

Prvním krokem k vytvoření ČAH bylo usnesení vlády ČR z 24. 11. 2010, kdy kabinet schválil vytvoření holdingového uspořádání vybraných společností vlastněných státem v oblasti letecké přepravy a pozemních služeb včetně společností Letiště Praha a České aerolinie. V březnu 2011 vznikla akciová společnost Český aeroholding zápisem do obchodního rejstříku. V říjnu 2011 bylo holdingové uspořádání schváleno Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže.

střednětraťový letoun České aerolinie

Tematicky související články

Leave a Reply