Pilotinfo

Bell pokračuje ve vývoji bitevního vrtulníku budoucnosti, v programu FARA

Přidáno: 31. Březen 2020Autor:

Společnost Bell Textron Inc., byla vybrána, aby pokračovala v rámci programu FARA. V rámci tohoto programu se vybírá bitevní (útočný) a průzkumný vrtulník budoucnosti pro americké ozbrojené síly. Je navíc více než jisté, že po jeho zavedení do výzbroje tento typ zavedou i klíčový spojenci USA. V rámci programu FARA Bell vyvinul a nyní testuje prototyp pod označením Bell 360. Výsledkem je moderní vrtulník, který poskytne letectvu armády Spojených států stroj s vyšší účinností, odolností a rozšířeným dosahem.

Pokračování stroje Bell 360 Invictus v programu FARA je postaveno na naší tradici průkopníka v oblasti průzkumných vrtulníků a konvertoplánů. Náš tým zkombinoval inovativní myšlení a prověřenou technologii, aby měla armáda Spojených států nízkorizikovou variantu, která splní její požadavky,“ říká Mitch Snyder prezident a ředitel společnosti Bell.

vrtulník Bell 360 Invictus

Výběrové řízení FARA je založeno na testování a akvizici průzkumných útočných vrtulníků. Design je optimalizován, aby dosáhl výkonnosti, konektivity, udržitelnosti a spolehlivosti pro vojáky, kteří jsou nasazeni v „multi-domain“ operacích. Předpokládá se, že vrtulník splní nebo překoná očekávání armády. Bell 360 využívá již vyzkoušené technologie společnosti Bell, jakými jsou například elektroimpulzní systém řízení, kloubový design rotorů a pokročilá konstrukce listů rotoru. Bell také uzavřel partnerství s Collins Aerospace, lídrem v oboru avioniky. Collins Aerospace bude integrovat avioniku skládající se z nejnovějšího softwaru a hardwaru, zabezpečenou proti kyberútokům, a páteřní digitální řešení, které zaručuje dodržení standardu MOSA v souladu s cíli armády v programu FARA.

Aby bylo zajištěno, že tým společnosti Bell bude pracovat dle daného časového rozvrhu a rozpočtu, využívá Bell digitální proces „design-as-built“. Tým společnosti Bell tak má možnost se připojit a pracovat v digitálním prostředí. Prostředí funguje v reálném čase a je tedy zajištěna efektivní komunikace mezi všemi částmi výroby. Digitální prostředí usnadňuje výrobu, zlepšuje udržitelné charakteristiky a omezuje riziko porušení časového rozvrhu. Tento proces byl využit a zdokonalen na komerčních projektech společnosti Bell a také v rámci nedávného společného projektu s armádou Spojených států, ze kterého vzešel Bell V280 Valor.

Bell 360 Invictus nabízí armádě Spojených státu nové útočné a průzkumné schopnosti a pomůže jí získat a udržet si přesilu nad svou konkurencí. Náš stroj je postaven na tradici Bellu vyvíjet ultra-spolehlivé průzkumné vrtulníky a zároveň je vyrábět za dostupnou cenu,“ zmiňuje Keith Flail, viceprezident Advanced Vertical Lift Systems.

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply