Pilotinfo

Bell se svým konvertoplánem V-280 VALOR pokračuje v soutěži na dálkový útočný letoun

Přidáno: 19. Březen 2020Autor:

Společnost Bell Textron Inc., získala projektovou zakázku v rámci programu na vývoj dálkového útočného letounu budoucnosti (FLRAA) pro Armádu Spojených států amerických. Na základě této smlouvy upraví Bell design modelu V-280 Valor s využitím dat získaných během více než dvou let a 170 hodin letového testování konvertoplánu v rámci společného programu Multi-Role Technology Demonstration (JMR TD).

Bell V 280 VALOR

Bell a Team Valor těší, že mohou pokračovat v práci na systému, který prokázal, že je schopen vojákům dodat výjimečné schopnosti,” řekl Mitch Snyder, prezident a generální ředitel společnosti Bell. „JMR TD a V-280 jsou příkladem, že nové technologie je možné rychle dokončit, pokud existuje solidní partnerství mezi vládou a průmyslem podporovaným naší talentovanou a inovativní pracovní silou. Těšíme se na soutěž FLRAA.“

Tato smlouva navazuje na úspěšný program americké armády JMR TD. V jeho rámci Bell koordinoval spolupráci s dvanácti společnostmi, které se staly součástí společného týmu Valor. Cílem bylo umožnit rychlou výrobu V-280, integrovat jeho systémy a programový rozvrh tak, aby bylo možné ověřit letové schopnosti konvertoplánu. V-280 splnil všechny cíle programu a dosažením rychlosti více než 300 uzlů (555 km/hod) a agilitou splňující armádní požadavky na ovládání letounu při nízké rychlosti na úrovni 1 prokázal své mimořádné letové vlastnosti. Tyto charakteristiky jsou důležité pro specifikaci podmínek programu FLRAA, aby se zajistilo, že vojáci budou moci čelit výzvám budoucích operací.

Bell V-280 Valor ve službách armády

Jedná se o důležitý milník v historii společnosti Bell, ale i armádních leteckých sil. Je nám ctí být jeho součástí,“ řekl Keith Flail, viceprezident Advanced Vertical Lift Systems v rámci společnosti Bell. „Další fáze tomuto týmu dává příležitost potvrdit úspěšný vývoj posledních šesti let a dokázat tak, že jsme skutečně schopni v souladu s plánem do roku 2030 poskytnout naší armádě průlomový model.

Konvertoplán V-280 Valor byl vyvinut na podporu vládního programu Future Vertical Lift (FVL), prioritní oblasti modernizace americké armády číslo tři. V rámci programu FLRAA se mají za udržitelnou cenu vyrobit letouny s vertikálním vzletem a přistáním disponující přelomovou rychlostí, výkonem a manévrovatelností pro aktivní jednotky i jednotky národní gardy.

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply